SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy inwestor w operatorze komórkowym P4

Tollerton obejmie 22% udziałów w P4 za udziały w Germanos i dwóch spółkach.

Netia zawarła umowę inwestycyjną, która przewiduje objęcie przez Tollerton Investments Limited 22% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym P4 w zamian za udziały spółki Germanos Polska i jej dwóch spółek zależnych Telecommunication Center Mobile oraz Mobile Phone Telecom, podała Netia w komunikacie w czwartek.

"Zgodnie z postanowieniami Umowy Inwestycyjnej, Tollerton obejmie nowe udziały w P4 stanowiące 22% kapitału zakładowego P4 w zamian za 100% udziałów w kapitale zakładowym spółek Germanos Polska Sp. z o.o., Telecommunication Center Mobile Sp. z o.o. oraz Mobile Phone Telecom Sp. z o.o."- czytamy w komunikacie.

W wyniku podwyższenia kapitału zakładowego P4, Netia Mobile będzie posiadała 23,4% kapitału zakładowego P4 a Novator - 54,6% kapitału zakładowego.

Netia podała, że dzięki transakcji "będzie miała zagwarantowany długoterminowy dostęp do sieci dystrybucyjnej dla produktów telefonii stacjonarnej oferowanych przez spółkę".

Ponadto P4, spółka stowarzyszona Netii, zyskuje dostęp do sieci dystrybucyjnej obejmującej ponad 225 punktów sprzedaży bezpośredniej oraz ciągłą możliwość korzystania z nazwy handlowej Germanos.

"P4 zyskuje dodatkowo drugiego inwestora strategicznego z wieloletnim doświadczeniem oraz know how w sprzedaży bezpośredniej, dystrybucji, logistyce oraz zakupach w branży telefonii komórkowej"- napisano w komunikacie.

"W zmienionej Umowie Wspólników, która zostanie zawarta w chwili objęcia udziałów w P4 przez Tollerton, Wspólnicy potwierdzili wcześniejsze zobowiązania do wniesienia wkładów do kwoty 300 milionów euro proporcjonalnie do ich zmienionych udziałów w kapitale zakładowym P4, z czego Tollerton zobowiązał się wnieść wkłady w kwocie 35 milionów euro, a zobowiązanie inwestycyjne Netii Mobile zostanie zredukowane odpowiednio do kwoty 79,5 milionów euro"- podała Netia.

Netia poinformowała, że spółki dystrybucyjne - Telecommunication Center Mobile oraz Mobile Phone Telecom zostaną wniesione do P4 na pokrycie nowych udziałów objętych przez Tollerton oraz zmianę Umowy Wspólników P4 z dnia 23 sierpnia 2005 roku po wykonaniu transakcji przewidzianych w umowie inwestycyjnej.

W umowie znalazł się zapis, że P4 może zostać przekształcone w spółkę akcyjną nie wcześniej niż po 23 sierpnia 2007 roku. Wprowadzenie spółki do obrotu giełdowego może natomiast nastąpić po 23 sierpnia 2008 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy inwestor w operatorze komórkowym P4

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl