SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy kontrakt Ericssona

Ericsson wybrany przez operatora "3" jako dostawca sieci w Skandynawii

Ericsson podpisał z „3”, operatorem telefonii trzeciej generacji, porozumienie, będące rozszerzeniem umowy ramowej na dostarczenie infrastruktury do sieci 3G. Umowa obejmuje Szwecję, Danię, Norwegię i opcjonalnie także Finlandię. Szacowana wartość projektu zaplanowanego do końca 2007 roku wynosi 2,55 mld SEK.

„3” z sukcesem wprowadził 3G w Szwecji i Danii. 19 sierpnia br. operator obsługiwał już 200 tys. klientów. Ericsson od początku był strategicznym partnerem „3”. Dostarczył temu operatorowi kompletnej sieci rdzeniowej oraz radiowej w dwóch krajach. Partnerstwo to zostało obecnie przedłużone.

„ Jesteśmy dumni, iż możemy kontynuować współpracę z firmą Ericsson, wzmacniając jej prymat w ekscytującym świecie 3G. Wierzymy, że naszym obowiązkiem obywatelskim i przykładem dobrej praktyki w biznesie jest uczestnictwo w budowaniu dobrobytu Szwecji. Porozumienie z firmą Ericsson zwiększy możliwości klientów „3” w Szwecji i w całej Skandynawii” powiedział Shlomo Liran, CEO operatora „3”.

„Odnosimy się z entuzjazmem do naszej przyszłej współpracy z „3” w Skandynawii” - dodał Steinar Tveit, odpowiedzialny za kraje nordyckie i bałtyckie w firmie Ericsson – „To porozumienie pokazuje jak Ericsson kształtuje przyszłość telekomunikacji, współpracując z klientami oraz wymieniając z nimi doświadczenia. Wierzymy, że wraz z „3” stworzymy nowe możliwości szerokopasmowej łączności bezprzewodowej oraz inne rozwiązania dla użytkownika końcowego.”
 
Ericsson kształtuje przyszłość mobilnej i szerokopasmowej komunikacji internetowej będąc liderem w dziedzinie technologii. Jako dostawca nowatorskich rozwiązań technologicznych w 140 krajach, pomaga w tworzeniu najpotężniejszych na świecie firm komunikacyjnych. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy kontrakt Ericssona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl