SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy magazyn dla finansistów

Na początku kwietnia wydawnictwo International Data Group Poland SA wydaje pierwszy numer dwumiesięcznika dla finansistów - CFO

 Nowy magazyn jest skierowany do osób, które podejmują strategiczne dla finansów firmy decyzje: do dyrektorów finansowych w randze członków zarządu, głównych ekonomistów w przedsiębiorstwach, szefów biur rachunkowych i centrów świadczących usługi finansowe, audytorów, konsultantów i in. Tytuł nowego magazynu to skrót od angielskiej nazwy dyrektora finansowego "Chief Financial Officer".

Wiosenny termin inauguracji CFO w Europie Środkowej wiąże się z majowym terminem rozszerzenia Unii Europejskiej. Termin ten otwiera nowy okres w życiu przedsiębiorstw oraz w karierze menedżerów. Wzrośnie zapotrzebowanie na nową wiedzę, a także na działanie menedżerów oparte na wartościach i najwyższych kompetencjach. CFO będzie przyczyniać się do zaspokojenia tych potrzeb. Jego misją jest wspieranie rozwoju i awansu zawodowego dyrektorów finansowych oraz przyczynianie się do rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej środowiska finansowego, które kieruje się zasadami uczciwości, przejrzystości i odpowiedzialności, podnosi swoje kwalifikacje merytoryczne i jest zdolne do działania w warunkach globalnej gospodarki. W wypełnianiu swojej misji CFO będzie współpracować z The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz Giełdą Papierów Wartościowych.

Magazyn CFO jest wydawany razem z miesięcznikiem CXO skierowanym do kadry menedżerskiej i właścicieli przedsiębiorstw. Decydując się na wydawanie obydwu tytułów razem, wydawnictwo International Data Group Poland SA chce jak najlepiej służyć czytelnikom, którzy poszukują strategicznej wiedzy w obszarze finansów, ekonomii, zarządzania, zastosowania technologii IT i trendów globalnych.

Wg planów wydawcy nakład CFO początkowo będzie wynosić 3500 egzemplarzy, później wzrośnie do 6500 egzemplarzy. Nakład CXO wynosi 8 000 egzemplarzy, z czego zdecydowana większość jest dystrybuowana w prenumeracie. Czytelnicy CXO to osoby, które w swoich firmach podejmują decyzje dotyczące inwestycji, strategii finansowych i współpracy z partnerami biznesowymi. Wg Działu Prenumeraty International Data Group Poland SA aż 63% czytelników CXO stanowią prezesi, właściciele firm, członkowie zarządu i rad nadzorczych. Drugą co do liczebności grupę stanowią dyrektorzy finansowi (11%).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy magazyn dla finansistów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl