SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy magazyn motoryzacyjny Agory

W czwartek 26 stycznia rusza kampania promująca "Magazyn Wysokie Obroty" - nowy miesięcznik motoryzacyjny Agory.

Pierwszy numer magazynu pojawi się w sprzedaży w piątek 27 stycznia w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. „Magazyn Wysokie Obroty” jest kolejnym nowym magazynem wprowadzonym na rynek przez Agorę w ciągu ostatnich dwóch lat.
 
Z dużym entuzjazmem przygotowujemy „Magazyn Wysokie Obroty”, ponieważ wiemy, że stworzy on nową jakość na polskim rynku magazynów o tematyce motoryzacyjnej. Nikt tak tu jeszcze nie pisał o samochodach! Wierzymy, że dzięki temu szybko zdobędziemy uznanie czytelników – powiedział  Jarosław Matuszewski, dyrektor marketingu grupy czasopism Agory.
 
„Magazyn Wysokie Obroty” pojawi się na rynku w miejsce wydawanego od 2003 roku miesięcznika „Auto+”. Tworzony będzie przez połączoną redakcję „Gazety Wysokie Obroty” - czwartkowego bezpłatnego dodatku do „Gazety Wyborczej” - i miesięcznika „Auto+”. Redaktorem naczelnym pisma został Artur Włodarski, który jest jednocześnie naczelnym dodatku "Gazeta Wysokie Obroty". Dodatek „Gazety” będzie się nadal ukazywał, pojawi się w nim więcej tekstów newsowych, poradniczych, więcej też będzie informacji o samochodach używanych.
 
Nowy magazyn motoryzacyjny Agory będzie pismem z pogranicza czasopisma motoryzacyjnego i lifestyle’owego, skierowanym do wymagających czytelników. Poza elementami sprawdzonymi, jak testy porównawcze wybranych modeli, minitesty czy porównania aut oraz tabel z cenami wybranych modeli wszystkich samochodów, w magazynie znajdą się nowe rubryki: „Jazda gwiazdą” - reporterski opis podróży wspaniałym samochodem, w którym autor podzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami i emocjami; w pierwszym numerze autorzy proponują relację z jazdy  Ferrari F430 i Mercedesem McLarenem SLR; „Rzadkie, drogie, wyjątkowe” – prezentacja designerskich cacek, wytwarzanych w krótkich seriach, zazwyczaj w małych firmach; w pierwszym numerze - niemiecka firma Wiessman oraz sekcje poświęcone sportowi (cykl „Najsłynniejsi kierowcy świata” – w nowym numerze Juan Manuel Fangio), projektantom i stylistom samochodowym (sylwetka Chrisa Bangle’a – twórcy nowych modeli BMW) czy tuningowi (fabrycznemu i indywidualnemu oraz akcesoriom). Nowością będzie też sekcja poświęcona znanej postaci i jej motoryzacyjnym pasjom i zamiłowaniom (w pierwszym numerze sylwetka Bogusława Lindy).
 
Kampania promocyjna „Magazynu Wysokie Obroty” obejmie prasę („Gazeta Wyborcza”, „Metro”  „Nowy Dzień”), czasopisma Agory, internet (Gazeta.pl, Idg.pl. GaduGadu, serwisy motoryzacyjne) oraz radio (Radio Zet i RMF FM) a także outdoor. Za zakup powierzchni w serwisach internetowych odpowiada dom mediowy Starcom Next. Wydawca ustalił cenę pierwszego numeru magazynu na 4,90 zł.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy magazyn motoryzacyjny Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl