SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy naczelny "Super Expressu"

Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego "Super Expressu"

Ewa Jarosławska odchodzi ze stanowiska redaktora naczelnego "Super Expressu". Swoje obowiązki będzie pełnić do 31 maja 2003. Od 1 czerwca szefem redakcji drugiego co do wielkości dziennika ogólnopolskiego zostanie Mariusz Ziomecki, obecnie redaktor naczelny miesięcznika gospodarczego "Profit", wydawanego przez Axel Springer Polska.

Rada Nadzorcza spółki Media Express, wydawcy "Super Expressu" oraz redaktor naczelna Ewa Jarosławska, po wielu rozmowach na temat przyszłości dziennika, wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Ewa Jarosławska kierowała "Super Expressem" przez ponad cztery lata. W tym czasie gazeta wzbogaciła się o tak dodatki jak "Super Sport", "Super Auto". Odnowiona i unowocześniona została formuła piątkowego dodatku "Weekend" i dodatku telewizyjnego "Super Express TV".

Rada Nadzorcza i Zarząd Media Express wyrażają serdeczne podziękowanie Ewie Jarosławskiej, za jej zaangażowanie w pracę redakcyjną, profesjonalne kierowanie zespołem, inspirowanie dziennikarzy "SE" do trudnych zadań -czytamy w komunikacie nadawcy.

Mariusz Ziomecki współtworzył wiele tytułów prasowych. Zdobył doświadczenie dziennikarskie w kraju (tygodnik "Kultura" w latach 1974-81) i za granicą (wielkonakładowy dziennik Detroit Free Press - 1983-92). W latach 1992 -95 kierował popularnym tygodnikiem o tematyce finansowej - "Cash". Później jako dyrektor wydawniczy Helvetica Publishing (obecnie Edipresse Polska) był odpowiedzialny za unowocześnienie "Życia Gospodarczego" i "Gazety Bankowej". Współtworzył także magazyn "Viva!". W wydawnictwie Axel Springer Polska uczestniczył w tworzeniu miesięcznika "Olivia", przygotował i wprowadził na rynek specjalistyczny dwutygodnik "Komputer Świat". Jest redaktorem naczelnym miesięcznika "Profit" oraz współautorem podręcznika dziennikarstwa (razem z Tomaszem Lisem i Krzysztofem Skowrońskim).

Średni jednorazowy nakład "Super Expressu" wynosi około 400 tys. egzemplarzy. "Super Express" jest własnością Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (50 proc.) i szwedzkiego koncernu Bonnier (50 proc.) - wydawcy popularnego w Szwecji tabloidu "Expressen". "Super Express" zatrudnia około 500 osób, w tym około 150 dziennikarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy naczelny "Super Expressu"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl