SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes BRE Banku zapowiada zysk i 'poważne' zmiany

BRE Bank powinien zwiększyć dochodowość i powrócić do polityki wypłacania "poważnych" dywidend, uważa nowy prezes banku Cezary Stypułkowski, który objął stanowisko szefa banku 1 października.

Nowy prezes BRE Banku zapowiada zysk i 'poważne' zmiany

W liście, wysłanym do pracowników pierwszego dnia po objęciu stanowiska, Stypułkowski dobrze ocenia zarządzanie kosztami w banku, ale zapowiada zwiększenie dochodowości, jak napisała sobotnia "Rzeczpospolita", która dotarła do listu. "Jego zdaniem wyzwaniem dla części detalicznej będzie pogłębienie relacji z klientami, którzy w przeszłości zaciągnęli kredyt hipoteczny, ale nie korzystają z szerszej palety produktów" - napisano w gazecie.

"Bank zanotował poważne straty w dwóch latach i był trzykrotnie dokapitalizowany. Nie płaciliśmy poważnej dywidendy. W porównaniu z innymi czołowymi bankami notowanymi na GPW nie daliśmy inwestorom szczególnie zarobić. To powinno się zmienić" - napisał Stypułkowski w liście do pracowników.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) banku spadł do 51,2% na koniec czerwca br. wobec 52,1% rok wcześniej.  Bank miał 239,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 15,66 mln zł zysku rok wcześniej.

Wynik odsetkowy grupy wyniósł 1681,50 mln zł wobec 1790,69 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z opłat i prowizji ukształtował się na poziomie 561,30 mln zł wobec 475,62 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Na początku sierpnia rada nadzorcza BRE Banku powołała Stypułkowskiego na prezesa banku od dnia 1 października, w miejsce odwołanego Mariusza Grendowicza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes BRE Banku zapowiada zysk i 'poważne' zmiany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl