SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy prezes Philip Morris w Polsce

1 września 2010 r. prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie został Aleksander Grzesiak. Zastąpił on Andrzeja Dąbrowskiego, który objął stanowisko prezesa Philip Morris w Hiszpanii, Andorze i na Wyspach Kanaryjskich, z siedzibą w Madrycie.

Aleksander Grzesiak (43 lata) rozpoczął pracę w Philip Morris Polska w 1993 r. w Dziale Sprzedaży. W czasie swojej siedemnastoletniej kariery w firmie pełnił kluczowe funkcje w Działach Sprzedaży, Dystrybucji i Finansów. W 2000 r. objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Kraft Foods Polska, będącą wówczas spółką kapitałową zależną Philip Morris Companies Inc. W 2004 r. został Dyrektorem Marketingu w Philip Morris Polska, a od 2009 r. pełnił funkcję Dyrektora połączonych Działów Marketingu i Sprzedaży. Od 10 lat jest Członkiem Zarządu w firmach Krat Foods Polska, a następnie w Philip Morris Polska. Wcześniej był związany z firmą Inca Consumer Products BV, budując sieć dystrybucyjną dla wprowadzanych na rynek polski marek spożywczych i chemicznych. Aleksander Grzesiak ukończył Wydział Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Andrzej Dąbrowski (42 lata) pracę w Philip Morris Polska zaczął w 1997 r. jako Kierownik w Dziale Finansów. W ciągu swej kariery w firmie zajmował kolejno stanowiska: Dyrektora ds. Finansów i Systemów Informatycznych Philip Morris Ukraina w Kijowie, Dyrektora ds. Finansów i Systemów Informatycznych Philip Morris Polska oraz Dyrektora ds. Projektów Globalnych w Dziale Finansów PMI w Szwajcarii. Od 2005 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie. Zanim dołączył do branży tytoniowej pracował m.in. jako Konsultant i Kierownik w firmie Coopers&Lybrand oraz Kierownik Planowania Finansowego Regionu Europy Centralnej koncernu Gillette. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył Wydział Handlu Zagranicznego. Od 1996 r. jest również członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegłych Księgowych ACCA. Zasiada także we władzach American Chamber of Commerce w Polsce oraz Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych  PKPP Lewiatan. Żonaty, ma trzy córki. Interesuje się tenisem, muzyką, filmem, a także zabytkowymi samochodami.Spółki Philip Morris w Polsce wchodzą w skład grupy kapitałowej Philip Morris International Inc. (PMI), wiodącej, międzynarodowej firmy tytoniowej. Zatrudniają łącznie blisko 3 tys. pracowników w fabrykach w Krakowie i w Leżajsku, w biurze w Warszawie, w centrach dystrybucji w całym kraju oraz w Europejskim Centrum Usług w Krakowie. Philip Morris Polska zajmuje pierwszą pozycję na polskim rynku tytoniowym z udziałem 38,7% (Nielsen, lipiec 2010). Firma współpracuje blisko z ponad 6 tys. plantatorów tytoniu, będąc wiodącym odbiorcą polskiego tytoniu. Do tej pory PMI zainwestował w rozwój swojej działalności w Polsce ponad 500 milionów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes Philip Morris w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl