SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes PTK Centertel

Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej powołała w czwartek w skład zarządu TP Iwonę Kossmann.

Jednocześnie Rada przyjęła rezygnacje dwóch dotychczasowych członków zarządu TP: Jean-Marc Vignollesa oraz Konrada Kobyleckiego - podano w komunikacie.

Obradująca dzień wcześniej Rada Nadzorcza PTK Centertel powołała Grażynę Piotrowską-Oliwa na nowego prezesa zarządu PTK Centertel.

Iwona Kossmann ma 39 lat. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończyła również studia podyplomowe na Erasmus University Rotterdam. W 1992 roku rozpoczęła karierę zawodową specjalizując się w marketingu i zarządzaniu. Ponad dwa lata pracowała w polskim oddziale firmy Unilever, gdzie była produkt menedżerem. Od 1995 do 2001 roku była związana z firmą Coty, gdzie pełniła funkcje kierownicze w niemieckim, węgierskim i polskim oddziale przedsiębiorstwa. W latach 2000-2001 była dyrektorem marketingu Coty Polska. Od 6 lat jest związana z branżą telekomunikacyjną. W 2001 roku została dyrektorem marketingu w PTK Centertel. W marcu 2005 roku została członkiem zarządu PTK Centertel ds. Marketingu i Sprzedaży.

Grażyna Piotrowska-Oliwa ma 37 lat. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Ukończyła studia MBA w INSEAD (Executive MBA), jest także absolwentką Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz London School of Economics. W latach 1997-2000 była Naczelnikiem Wydziału Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych Ministerstwie Skarbu Państwa, prowadząc projekty związane z branżą finansową i telekomunikacyjną. Z sektorem telekomunikacyjnym jest związana od 2001 roku, początkowo jako dyrektor Departamentu Współpracy z Regulatorem w Telekomunikacji Polskiej, gdzie odpowiadała za kreowanie otoczenia regulacyjnego Grupy TP, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym, udział w tworzeniu strategii rozwoju firmy oraz współpracę z organami polskiej administracji oraz organami Unii Europejskiej. W 2006 r. objęła stanowisko dyrektora wykonawczego ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej. W zakresie jej kompetencji znajdował się nadzór nad takimi obszarami jak współpraca międzyoperatorska, usługi hurtowe, Centrum Badawczo-Rozwojowe i sprawy regulacyjne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes PTK Centertel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl