SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwóch kandydatów na prezesa Radia Poznań

Maciej Mazurek i Piotr Świątkowski są kandydatami na nowego szefa Radia Poznań - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. O jego wyborze zdecyduje Rada Mediów Narodowych.

Article

Rada Mediów Narodowych miała wybrać szefa Radia Poznań przed świętami, ale nie zgłosił się żaden kandydat na to stanowisko. Obecnie pełniącym obowiązki szefa rozgłośni jest prokurent spółki Witold Gładkij (pełnił już poprzednio funkcję tymczasowego prezesa po odejściu Filipa Rdesińskiego, teraz prezesa Polskiej Fundacji Narodowej).

Poprzednio prezesem Radia Poznań był Piotr Bernatowicz, ale złożył on oświadczenie o rezygnacji z funkcji, ponieważ decyzją ministra kultury Piotra Glińskiego został dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W sprawie powołania go na to stanowisko nie odbył się żaden konkurs.

W środę 22 stycznia Rada zdecyduje, kto powinien zostać na stale szefem regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu.

Dwóch kandydatów na prezesa Radia Poznań

Kandydatami są: Maciej Mazurek oraz Piotr Świątkowski.

Maciej Mazurek to publicysta i komentator Radia Poznań, członek rady programowej konkursu „Polska wielki projekt”, redaktor TVP Kultura, posiada doświadczenie także z: „Teologii politycznej”, „Kuriera Czytelniczego”, „Arteonu”, „Czasu Kultury”, „Zeszytów Karmelitańskich”, twórca programu „Lustra” w TVP Poznań, wykładowca historii kultury i historii sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Piotr Świątkowski jest reżyserem słuchowisk w Radiu Poznań, kierownikiem działu historii, reportażu i słuchowisk w tej rozgłośni, pisarzem i reportażystą, reportem miesięcznika „W drodze”, a poprzednio był kierownikiem działu kultury i reportażu w Radiu Poznań, wydawcą serwisu internetowego Radia Merkury, reporterem RMF FM.

Kadencja Rady Mediów Narodowych trwa 6 lat - obecna zakończy się w 2022 roku. Członkom Rady przysługuje miesięczna zapłata w kwocie przeciętnego wynagrodzenia, a przewodniczącemu Rady - półtorakrotności przeciętnego wynagrodzenia (według danych GUS-u).

Od czerwca do listopada 2019 roku Radio Poznań zanotowało 3,5 proc. udziału w rynku słuchalności, co stanowi spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego czasu w poprzednim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwóch kandydatów na prezesa Radia Poznań

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bareja
Świątkowski? Hahahahhahahahhahahaha. To jest super news. Dziękuję. Popłakałem się ze śmiechu.
odpowiedź
User
Medyk
Brawo Piotruś. Bycie brązowym noskiem przez tyle lat wreszcie zaowocowało!
odpowiedź
User
Obserwator2020
Sorry, ale p. F. Rdesiński chyba Prezesem PFN już nie jest (faktem jest, iż nim był)... Proponuję to sprawdzić.
odpowiedź