SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes TV4

Prezes TV4 Barbara Trzeciak-Pietkiewicz odchodzi na emeryturę.

Z dniem 1 stycznia 2006 roku prezes zarządu TV4, Barbara Trzeciak-Pietkiewicz, odchodzi na emeryturę. Do chwili wyznaczenia nowego prezesa TV4 przez Radę Nadzorczą Polskich Mediów S.A. stacją kierował będzie dotychczasowy wice-prezes TV4, Mariusz Walkiewicz - podano w komunikacie prasowym.

Barbara Trzeciak-Pietkiewicz była prezesem zarządu TV4 od 2003 roku. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Karierę zawodową rozpoczynała w Polskim Radiu we Wrocławiu, później poświęciła się dziennikarstwu telewizyjnemu. Od 1978 roku była sekretarzem programowym Telewizji Wrocław. W stanie wojennym zwolniona z telewizji i internowana. W 1989 roku członek Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, prowadziła wrocławskie „Studio Solidarność”. Od 1990 roku Dyrektor Radia i Telewizji we Wrocławiu – w ciągu roku zreformowała OTV Wrocław i doprowadziła stację do I miejsca wśród regionalnych ośrodków w kraju. W 1991 r. powołana przez Mariana Terleckiego na stanowisko dyrektora Programu 2 TVP, z której odeszła na własną prośbę. Organizatorka i pierwszy dyrektor programowy Telewizji Polsat, w której pracowała do roku 2003.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes TV4

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl