SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy program zabezpieczajacy dla Mac od Panda Security

Panda Security wprowadziła nowe rozwiązanie korporacyjne Panda Antivirus for Mac, które chroni komputery i serwery Mac.

Nowy program zabezpieczajacy dla Mac od Panda Security

Panda Antivirus for Mac Corporate Edition oferuje ochronę środowiska korporacyjnego przed zagrożeniami zdolnymi atakować systemy Mac OS, Mac OS X, Windows i Linux.

Program zawiera konsolę administracyjną, która ułatwia wdrożenie rozwiązania na komputerach i serwerach, implementację polityki bezpieczeństwa oraz monitorowanie poziomu ochrony sieci korporacyjnych w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie zawiera dwa silniki skanujące: pierwszy zapewnia ochronę dostępową lub rezydentną, drugi odpowiada za skanowanie na żądanie. Dodatkowo program umożliwia skanowanie iPhone'ów, iPadów i iPodów.

Panda Antivirus for Mac Corporate Edition skanuje foldery, pliki i emaile, wykrywając oraz eliminując zagrożenia takie jak trojany, spyware, keyloggery, adware, narzędzia hakerskie, botnety, dialery, scareware oraz inne tworzone początkowo pod Windows, a które atakują również systemy Mac, jak np. makrowirusy.

"Wiele firm, uniwersytetów i innych organizacji posiada obecnie sieci o zróżnicowanej topologii, obejmujące, obok systemów Windows, serwery i stacje robocze Mac. W takich środowiskach bardzo ważna jest nie tylko ochrona przed konkretnymi zagrożeniami, które atakują platformy Apple, ale również przed tymi zagrożeniami systemu Windows, które mogą być przenoszone przez platormę Mac" – mówi Bruno Rodríguez, dyrektor ds. produktów korporacyjnych Panda Security.

Panda Security for Mac Corporate Edition jest dostępne w sprzedaży od 1 lutego 2011 roku. Program jest dostępny w sześciu wersjach językowych: hiszpańskiej, angielskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej oraz japońskiej (w ostatnich trzech przypadkach tylko w odniesieniu do stacji roboczych).


W 2009 roku w systemie Mac OS wykryto około 34 luk w bezpieczeństwie. Jak wynika z danych Secunia, w 2010 roku ich liczba wzrosła do 308, z czego 67 proc. zostało sklasyfikowanych jako wysoce krytyczne, co oznacza m.in. możliwość przejęcia zdalnej kontroli nad niezałatanymi systemami. Poniższa tabela przedstawia podsumowanie rzeczywistych zagrożeń wynikających z owych luk w bezpieczeństwie:

17 proc. z powyższych problemów nie zostało jeszcze rozwiązanych.

"Rok 2010 był intensywny pod względem zagrożeń. Zebraliśmy ponad 20 milionów nowych przykładów złośliwych kodów i liczba ta stale rośnie. Każdego dnia nasze laboratorium otrzymuje około 63 tys. nowych zagrożeń. Jeśli chodzi o systemy Mac, odnotowaliśmy wzrost liczby zagrożeń tworzonych specjalnie na tę platformę, choć istnieje znacznie więcej niebezpieczeństw, które mogą zagrażać korporacyjnym użytkownikom Mac, np. wszystkie makrowirusy pakietu Office. Są również inne typy zagrożeń, na które narażeni są użytkownicy Maków, takie jak phishing czy luki w bezpieczeństwie popularnych programów, np. przeglądarek, czytników PDF i innych" – mówi Luis Corrons, dyrektor działu technicznego z PandaLabs.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy program zabezpieczajacy dla Mac od Panda Security

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl