Nowy serwis biznesowy za kilka dni. Ruszyło odliczanie

Serwis XYZ, którym zarządza Grzegorz Nawacki, poprzednio naczelny „Pulsu Biznesu”, wystartuje w najbliższy poniedziałek. W ostatnich tygodniach kompletowano zespół redakcyjny i biznesowy XYZ, w serwis zainwestował fundusz Rafała Brzoski.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Nowy serwis biznesowy za kilka dni. Ruszyło odliczanie

Na stronie XYZ.pl rozpoczęło się już odliczanie wskazujące, że serwis zacznie działalność w najbliższy poniedziałek o godz. 21.

- No to zaczęło się odliczanie! Serce bije mocno, palce drżą z emocji - przyznał w mediach społecznościowych szef serwisu Grzegorz Nawacki.

grafika

Start serwisu zapowiedziano w czerwcu, a jego nazwę ujawniono w sierpniu. XYZ będzie oferować treści premium w modelu subskrypcyjnym. - Tworzymy medium nowej kategorii dla ludzi ciekawych świata, poszukujących rzetelnych i pogłębionych informacji oraz analiz, a nie szybkich newsów. Nie będzie w nim clickbaitów i dezinformacji, nie będziemy ścigać się na zasięgi i odsłony, bo to prowadzi do marnowania czasu czytelników - mówił nam Grzegorz Nawacki w czerwcu.

Co w nowym serwisie XYZ? 

Więcej o ofercie nowego serwisu opowiedział nam pod koniec września. - Świat będziemy opisywać bardzo szeroko, wychodząc od mocnego monitoringu wydarzeń z naszego regionu, przez opisywanie krajów, które mają duże znaczenie dla Polski m.in. ze względu na powiązania gospodarcze, a skończywszy na Afryce i Azji. Z XYZ będzie można zatem dowiedzieć o tym, co ważnego i ciekawego z polskiej perspektywy wydarzyło się w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji, krajach nordyckich czy Niemczech, ale i w USA, Kanadzie, Chinach, Tajlandii czy Ghanie. Co ważne, w każdym przypadku autorami będą autorzy świetnie znający lokalne realia - stwierdził.

Jeśli chodzi o tematykę polityczną, serwis stawia na nowe podejście. – W XYZ nie będziemy zajmowali się prostym relacjonowaniem tego co wydarzyło się w Sejmie czy emocjonować się utarczkami słownymi polityków w programach radiowych czy telewizyjnych. Postawimy na fachową i opartą na wiarygodnych źródłach analizę kluczowych wydarzeń. I co najważniejsze: będziemy całkowicie apolityczni i bezstronni, więc będą to obiektywne analizy, podczas gdy wiele mediów mniej lub bardziej jawnie wspiera określone partie - zapowiedział Nawacki. 

W nowym serwisie będą też treści lifestylowe i sport. - Misją XYZ jest wpieranie przedsiębiorczości i kształtowanie właściwych postaw wśród przedsiębiorców. Wierzymy, że najlepszą metodą jest pokazywanie najlepszych wzorców. Na przykładzie chociażby trwającej akcji Przedsiębiorcy powodzianom, widać, że takie połączenie sił: nie tylko finansowych, ale i organizacyjnych i logistycznych, pozwala przedsiębiorcom realizować projekty, na których korzystają wszyscy Polacy i dzięki którym kraj się szybciej i mądrzej rozwija. Dużo miejsca poświęcimy sztuce, wydarzeniom kulturalnym, ale będziemy też opisywać marki luksusowe, ciekawe miejsca i pokazywać przedsiębiorców od nieco innej, prywatnej strony – stwierdził szef nowego serwisu. 

Kto w redakcji XYZ

Kierownictwo redakcji XYZ oprócz Grzegorza Nawackiego tworzą Małgorzata Grzegorczyk jako wicenaczelna (poprzednio pracowała w „Pulsie Biznesu”) oraz Cezary Szczepański jako szef newsroomu i innowacji (przeszedł z „My Company”).

W zespole jest jeszcze kilka osób związany wcześniej z „Pulsem Biznesu”: Bartłomiej Mayer, Anna Bełcik, Mariusz Bartodziej i Mikołaj Śmiłowski. Z grupy PTWP przeszli Magda Brzózka i Jakub Szymanek, a redakcję tworzą też Barbara Oksińska (poprzednio w Business Insiderze), Marek Skawiński (przeszedł w Ministerstwa Finansów), Piotr Sobolewski (z Polityki Insight), Paweł Orlikowski (z naTemat), Emilia Derewienko (z 300gospodarka.pl), Rafał Mrowicki (z Wirtualnej Polski) oraz Marek Deryło (z “Gazety Wyborczej”).

W zarządzie XYZ oprócz Nawackiego są: Karolina Kowalska, która przeszła z "Pulsu Biznesu" i Joanna Urbaniak, poprzednio związana z organizatorami konferencji Impact. Szefem mediów społecznościowych jest Mariusz Kruczek, do działu subskrypcji dołączyła Dagmara Sapierzyńska.

tw
Autor artykułu:
tw
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Spięcie w TVP Info. Polityk PiS: nie ma pani prawa mnie wyprosić ze studia

Spięcie w TVP Info. Polityk PiS: nie ma pani prawa mnie wyprosić ze studia

Rodziny jednopłciowe głosu w polskich mediach prawie nie mają. Mówią za nich inni

Rodziny jednopłciowe głosu w polskich mediach prawie nie mają. Mówią za nich inni

Koncert kolęd w Republice. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk, na widowni para prezydencka

Koncert kolęd w Republice. Wśród gwiazd Zenek Martyniuk, na widowni para prezydencka

Nie żyje Gabriela Andrychowicz. Była głosem Chillizet

Nie żyje Gabriela Andrychowicz. Była głosem Chillizet

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Jakub Bujnik odchodzi z Wirtualnej Polski

Jakub Bujnik odchodzi z Wirtualnej Polski