SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy telefon Siemensa

Siemens SK65 - telefon komórkowy o rewolucyjnej konstrukcji, pierwszy model z pełną obsługą poczty elektronicznej

Siemens Information and Communication Mobile (Siemens mobile) zaprezentował nowy telefon komórkowy SK65, spełniający najwyższe wymagania i przeznaczony głównie dla użytkowników biznesowych. SK65 pojawi się na rynku w dwóch wersjach: standardowej oraz obsługującej technologię BlackBerry Built-In™ (funkcja zależna od operatora), spełniając wymagania użytkowników pracujących zarówno w wielkich przedsiębiorstwach, jak i małych firmach oraz biurach domowych. 

SK65 to pierwszy telefon komórkowy, który zapewnia pełną obsługę poczty elektronicznej, a także aplikacji kalendarza korporacyjnego oraz dostępu do danych przedsiębiorstwa przy użyciu licencjonowanej technologii BlackBerry Built-In™. SK65 jest telefonem trzyzakresowym, umożliwiającym kontrolę nad własną skrzynką pocztową podczas podróży. Model ten wyróżnia się klasycznym wzornictwem, wysoką jakością wykończenia oraz pomysłowo opracowaną klawiaturą w układzie QWERY, typu "x2type" (cross-to-type - skrzyżuj, aby pisać), tj. rozkładaną przez obrócenie o 90°, poprzecznie do osi telefonu. Taki typ klawiatury wprowadza nową kategorię konstrukcji telefonów komórkowych, o wyjątkowych walorach funkcjonalnych i wzorniczych.

SK65 jest modelem pionierskim, wskazującym kierunek przyszłej generacji telefonów komórkowych. Biznesmeni lub specjaliści korzystający z modelu obsługującego technologię BlackBerry Built-In™ mają natychmiastowy dostęp do informacji i usług przesyłania wiadomości dzięki aktywnemu wysyłaniu (model push) poczty elektronicznej z wykorzystaniem technologii BlackBerry Built-In™, opracowanej przez firmę Research In Motion (RIM). Aparat umożliwia bezproblemową komunikację bezprzewodową z aplikacjami poczty elektronicznej, takimi jak MS Outlook™ czy Lotus Notes™, zapewniając natychmiastową synchronizację poczty.

Model SK65 cechuje się wysoką jakością konstrukcji i wzornictwa, które łączą zaawansowane rozwiązania technologiczne z łatwością użycia. Jest wyposażony w wyjątkową, nowatorską klawiaturę typu x2type, tzn. rozkładaną przez obrócenie o 90°, poprzecznie do osi telefonu. Po rozłożeniu klawiatura udostępnia 37 klawiszy w układzie QWERTY, które umożliwiają szybkie i łatwe pisanie wiadomości. Po użyciu klawiaturę można schować do korpusu telefonu. Eleganckie, czarno-srebrne wykończenie nadaje modelowi Siemens SK65 klasyczny, ponadczasowy charakter.

SK65 jest wyposażony w 64 MB pamięci, co umożliwia przechowywanie dużej ilości danych. 30 MB pamięci w modelu standardowym (25 MB w modelu z obsługą technologii BlackBerry Built-In™) zarezerwowane jest na potrzeby użytkownika do przechowywania informacji osobistych, np. poczty, melodii dzwonka czy aplikacji w technologii Java. Aparat jest wyposażony w duży ekran typu TFT o rozdzielczości 132   176 pikseli z 64K paletą kolorów. Książka adresowa o pełnych możliwościach funkcjonalnych pozwala na zapisanie nawet 2 tys. pozycji. SK64 współpracuje z nowym oprogramowaniem na PC o nazwie Siemens Mobile Phone Manager.

Wpierw na rynku pojawi się wersja standardowa telefonu SK65, która umożliwia ręczny transfer wiadomości poczty elektronicznej z konta e-mail do aparatu SK65. Następnie wprowadzona zostanie wersja SK65 z usługą BlackBerry Web Client™ skierowana do pracowników małych i średnich firm, które nie mają własnej korporacyjnej infrastruktury poczty elektronicznej. W tym modelu będzie zapewniony automatyczne przesyłanie poczty z serwera POP3 lub IMAP4 bezpośrednio do aparatu SK65. Dostępna będzie także wersja SK65 współpracująca z usługą BlackBerry Enterprise Server™ przeznaczona dla użytkowników szczebla kierowniczego, pracujących w firmach z własnym korporacyjnym serwerem poczty elektronicznej. Będzie ona umożliwiać dostęp do poczty elektronicznej i informacji w systemach MS Exchange lub Lotus Domino wewnątrz zapór sieci korporacyjnej. Zapewni w pełni zabezpieczony (szyfrowanie w standardzie Triple DES), natychmiastowy dostęp do poczty elektronicznej i wpisów kalendarzowych podczas podróży.

Siemens SK65 obsługuje funkcję Mobile Data Service (MDS - mobilna usługa przesyłania danych). To usługa udostępniana przez BlackBerry Enterprise Server zapewniająca pracownikom zdalny dostęp do danych korporacyjnych, takich jak strony intranetowe, specjalne oprogramowanie i bazy danych. Siemens także ściśle współpracuje z firmą SAP w celu zapewnienia działania aplikacji SAP Solutions for Mobile Business (rozwiązania SAP dla biznesu mobilnego) na urządzeniu SK65, co pozwoli na dalsze zwiększenie efektywności pracy klientów obu firm.

Standardowa wersja aparatu SK65 będzie wyposażona w nową, wyjątkową funkcję PoC (Push-to-Talk over Cellular - naciśnij i rozmawiaj przez sieć komórkową - funkcja zależna od operatora). Usługa PoC umożliwia użytkownikom przesyłanie wiadomości głosowych do grupy odbiorców poprzez naciśnięcie jednego przycisku. To odpowiednia alternatywa dla przesyłania wiadomości głosowych, gdyż łączy elastyczność usługi przesyłania wiadomości w sieci komórkowej z łatwością użycia cechującą komunikację głosową. Użytkownicy mogą organizować konferencje grupowe lub przekazywać wiadomości grupom odbiorców.

Istnienie infrastruktury przesyłania danych opartej na technologii GPRS zapewnia biznesmenom i specjalistom elastyczny dostęp z urządzenia bezprzewodowego do najbardziej zaawansowanych usług informacyjnych w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. SK65 w wersji standardowej jest wyposażony w funkcję Push-to-Talk (naciśnij i rozmawiaj - funkcja zależna od operatora), która umożliwia komunikację podobną do tej, jaką zapewniają radiotelefony. Komunikacja pomiędzy telefonami sieciowymi, po uzyskaniu połączenia, może się odbywać bez użycia rąk, gdyż użytkownik słyszy głos rozmówcy przez głośnik aparatu, podobnie jak w radiotelefonie.

Aparat SK65 waży 114 g, czas jego pracy wynosi do 6 godz. rozmowy lub maksymalnie 250 godz. w stanie gotowości. SK65 jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię bezprzewodową Bluetooth.

Uzupełnieniem modelu SK65 jest pełna gama oryginalnych akcesoriów Siemensa. Oprócz zestawu samochodowego Car Kit Bluetooth dostępne są Car Kit Comfort (zestaw samochodowy montowany na stałe) oraz Car Kit Portable (uniwersalny zestaw samochodowy). Oferta słuchawek obejmuje model Headset Purestyle o wyrafinowanym wzornictwie oraz standardowy model Headset z klawiszem do aktywacji telefonu. Dostępne są ponadto różne ładowarki, stacja dokowania SyncStation, kable do przesyłania danych, zapasowe akumulatory i praktyczne etui skórzane.

Telefon SK65 będzie oferowany w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej od listopada 2004 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy telefon Siemensa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl