SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat Box zmienia listę kanałów. Awanse i degradacje wielu kanałów

Platforma cyfrowa Polsat Box wprowadza od 1 lutego zmiany na liście kanałów w dekoderach satelitarnych i IPTV w zakresie pozycji 1-50. - Dzięki temu klienci i widzowie będą mieli łatwiejszy dostęp do kanałów ogólnych, informacyjnych i sportowych - informuje Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu.

Początek listy kanałów na dekoderze Polsat Box Początek listy kanałów na dekoderze Polsat Box

Przygotowania do zmian abonenci największej platformy cyfrowej mogli zauważyć już we wtorek. Do kanałów związanych z Grupą Polsat Plus dopisano litery HD, podkreślając ich nadawanie w wysokiej rozdzielczości.

Firma wyjaśnia, że do większych zmian dojdzie w czwartek.- Wszyscy nadal będą mieli te same kanały, nie zmienia się ich liczba, ale wyłącznie kolejność na liście w zakresie pozycji 1-50. Wprowadzane zmiany nie będą miały wpływu na listy ulubionych kanałów utworzone indywidualnie przez abonentów – kanały ze swoich list abonenci będą mogli oglądać jak dotychczas, na miejscach ustalonych w ramach swoich list - tłumaczy Zomer.

Awans Polsat News, TVN24, degradacja TV4 i HBO

Z przesłanej przez Polsat Box grafiki wynika, że od 1 lutego drugą pozycję na liście zajmie Polsat News (wcześniej należała do TV4). Czwórka pojawi się na 27. pozycji. Kolejne przesunięcia są związane ze zmianami w portfolio kanałów informacyjnych Grupy Polsat. Piątą pozycję dotychczas zajmowaną przez Polsat News zajmie kanał Wydarzenia 24, a w miejsce Polsat 2 na szóstej pozycji pojawi się Polsat News Polityka. Polsat 2 będzie można oglądać na 29. pozycji.  

Wcześniej kanał Wydarzenia 24 można było znaleźć na 13. pozycji, wśród stacji sportowych. Teraz to miejsce zajmie Polsat Sport News. 18. pozycję zajmie TVP Sport (wcześniej w tym miejscu Extreme Sports Channel). 19. miejsce, które dotychczas zajmował sportowy kanał telewizji publicznej przypadnie Polsat News 2 (wcześniej 64, 203, 901 i 913).  20. pozycja przypadnie TVN24, który dotychczas można było oglądać na 61. i 910. pozycji.

Miejsca numer 21, 22, 23, 24, 25 przypadną odpowiednio stacjom: Polsat News, Wydarzenia 24, TVP Info (wcześniej 65 pozycja), Polsat News Polityka, TVN24 BiS. Wcześniej te miejsca zajmowały: Polsat Sport News, Paramount Network, Disco Polo Music, Food Network i Crime+Investigation Polsat. Na miejscach 26, 27, 28, 29 będzie można oglądać Polsat Film, TV4, TV6, Polsat 2. Z kolei 31. i 32. pozycję zajmą Paramount Network i Crime+Investigation Polsat. W związku z tą zmianą na dalsze pozycje zostaną przesunięte kanały HBO, Cinemax i FilmBox Premium, które zajmowały pozycje 27-32. Kanał Super Polsat trafi na 42. pozycję (wcześniej CBS Europa). Z kolei TV Okazje zostanie zdegradowany z 20 na 45 pozycję, którą do tej pory zajmował TV6.

HBO i Cinemax będzie można oglądać m.in. na pozycjach 132-136, a FilmBox Premium na 340. CBS Europa znajdziemy na 434, Extreme Channel 340, a Food Network na 705. Disco Polo Music zachowa dotychczasowe duble, czyli pozycje 180, 251 i 753. Spodziewany jest też awans TV Puls z 59 na 30 pozycję. 

Pozycja na liście kanałów ma pewien wpływ na oglądalność danych stacji, dlatego Polsat Box i Canal+ promują i dublują swoje kanały. Listę pierwszej platformy otwiera Telewizja Polsat, a drugiej Canal+ Family, po tym jak w sierpniu 2022 roku, zdegradowano z tej pozycji TVN. Niekiedy dostawcy płatnej telewizji degradują niszowe kanały, z którymi mogą zakończyć współpracę na koniec listy. Może to zachęcać tych nadawców do poprawy oferty programowej. 

Dołącz do dyskusji: Polsat Box zmienia listę kanałów. Awanse i degradacje wielu kanałów

54 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Ciekawe czy te zmiany będą widoczne w oglądalności. PB ma całkiem dużo abonentów.
12 3
odpowiedź
User
DJ Gerard
Będzie gorzej teraz nic przede polsat box powinen usunąć Duble i nową listę od 1 do 160 powoła to kopie
20 3
odpowiedź
User
Pawel
Nie ma TV Republika,pa polsat box.
24 18
odpowiedź