SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy właściciel "Gazety Bankowej"

3 kwietnia 2006 r. ukazał się pierwszy numer Gazety Bankowej wydany przez spółkę Media SKOK Sp. z o.o. z Sopotu.

Zmiana wydawcy nie oznacza zmiany profilu pisma. Zachowany został dotychczasowy projekt graficzny i kompozycja gazety - informuje Tomasz Przybek, Dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży Media SKOK Sp. z o.o.

Główna siedziba redakcji została przeniesiona do Sopotu i w związku z tym niewielkim zmianom uległ zespół redakcyjny. Najbardziej jest to widoczne  w działach marketingu i sprzedaży oraz reklamy, które zostały w znaczącym stopniu rozbudowane. Do pracy przyjęto także kilku nowych dziennikarzy, którzy wspierają warszawską część redakcji tworzoną przez dotychczasowych dziennikarzy „Gazety Bankowej”.

Tematem tygodnia pierwszego numeru przygotowanego przez zespół zatrudniony przez Media SKOK jest powołanie komisji śledczej ds. sektora bankowego. „Wywiad bankowej” to rozmowa ze Sławomirem Skrzypkiem, wiceprezesem zarządu PKO BP i przewodniczącym rady nadzorczej Banku Pocztowego, który zapowiada zacieśnienie współpracy z Pocztą Polską i przewiduje, że już wkrótce Bank Pocztowy będzie pełnił zupełnie nową rolę.

Podobnie jak dotychczas Gazeta Bankowa jest forum na którym wypowiadają się liczni eksperci. W pierwszym kwietniowym numerze prof. Małgorzata Zaleska, kierownik Zakładu Regulacji Instytucjonalnych i Analiz Bankowych w Katedrze Bankowości SGH, prodziekan Kolegium Zarządzania i Finansów SGH pisze o zaletach i wadach integracji nadzoru nad rynkiem finansowym na przykładzie doświadczeń krajów Unii Europejskiej. Krzysztof Waliszewski, doktorant Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i pracownik Centrum Kredytów Hipotecznych BGŻ S.A. w Poznaniu analizuje wyniki i działania podejmowane przez banki samochodowe.

Nową tematyką, którą Media SKOK wprowadza na łamy „Gazety Bankowej” są finanse publiczne. Pojawia się relacja z XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Częstochowie, oraz rozmowa z niedawno powołanym społecznym doradcą prezydenta RP ds. samorządowych Wojciechem Szczurkiem, prezydentem Gdyni.

Ostatnie strony, tak jak dotychczas, to w „Gazecie Bankowej” felietony. O marce Polski pisze Zbigniew Rytel, o problemach Słowacji z mechanizmem ERM2 pisze Andrzej Raczko, a Andrzej S. Nartowski o wytycznych OECD w zakresie zarządzania aktywami funduszy emerytalnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy właściciel "Gazety Bankowej"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl