SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy zakup firmy Acxiom

Amerykański Acxiom rozwija swoje europejskie interesy poprzez przejęcie Consodata

Amerykańska korporacja Acxiom, która w styczniu została właścicielem Claritas Europe, ogłosiła że nabyła kolejną europejską firmę wyspecjalizowaną w zbieraniu i zarządzaniu bazami danych - Consodata. Transakcja objęła oddziały w Anglii, Francji, Hiszpanii i Niemczech. Acxiom jest już obecny w siedmiu krajach europejskich m.in. w Polsce.

Consodata posiada i zarządza jedną z największych konsumenckich baz danych w Europie. Jest to drugi po Claritas europejski nabytek amerykańskiej korporacji. Prezes Acxiom Charles D. Morgan uważa, że dzięki połączeniu największych w Europie zbiorów danych, w których posiadaniu są Claritas Europe i Consodata, z innowacyjnymi technologiami Acxiom, korporacja będzie w stanie odpowiadać międzynarodowym potrzebom klientów oraz zwiększać efektywność ich marketingowych i sprzedażowych działań. "Będziemy lepiej przygotowani do wspierania firm, które niezależnie od swojej wielkości i lokalizacji zamierzają rozwijać interesy w Europie." - podkreśla Morgan.

Prezes polskiego oddziału Claritas Acxiom, Krzysztof Kuwałek przewiduje, że transakcja wzmocni pozycję Acxiom na rynku europejskim oraz umożliwi nawiązanie współpracy, również w Polsce, z nowymi międzynarodowymi klientami Consodata m.in. z branży finansowej, detalicznej i medialnej.

Transakcja objęła oddziały w Anglii, Francji, Hiszpanii i Niemczech. Dotychczasowy właściciel - włoska firma SEAT P.G. nie zdecydowała się sprzedać oddziałów Consodata we Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Consodata, podobnie jak Claritas, zmieni nazwę na Acxiom. Według planów, proces zakupu zostanie zakończony przed 1 kwietnia 2004 roku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy zakup firmy Acxiom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl