SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy zarząd Agory. Wanda Rapaczyńska ponownie prezesem

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory wybrało w piątek zarząd spółki na kolejną, pięcioletnią kadencję. Jej prezesem została Wanda Rapaczyńska, która kierowała już firmą w latach 1998-2007.

Wanda Rapaczyńska, prezes Agory

Wanda Rapaczyńska, prezes Agory

Do zarządu Agory wybrano: Wandę Rapaczyńską, Bartosza Hojkę, Tomasza Jagiełło, Grzegorza Kossakowskiego i Roberta Musiała. Na pierwszym posiedzeniu nowy zarząd zdecydował, że prezesem spółki będzie Wanda Rapaczyńska.

Rapaczyńska od 2009 roku jest członkiem rady nadzorczej Agory, a w lutym br. została oddelegowana do zarządu spółki po tym jak nagle ze stanowiska prezesa zrezygnował Piotr Niemczycki (więcej na ten temat).

Wanda Rapaczyńska jest związana z Agorą niemal od początku jej istnienia. Jej prezesem była już w okresie od 1998 do 2007 roku, gdy zastąpił ją Marek Sowa. Od 2008 roku jest też członkiem rady Adecco, szwajcarskiej spółki giełdowej zajmującej się działalnością rekrutacyjną.

Bartosz Hojka z Agorą związany jest od 1998 roku, a od 2005 roku jest  członkiem jej zarządu i dyrektorem zarządzającym Grupy Radiowej Agory.

Tomasz Jagiełło jest założycielem i prezesem spółki Helios, której większościowy pakiet Agora kupiła w 2010 roku.

Grzegorz Kossakowski z Agorą związany jest od 2000 roku, a w zarządzie spółki zasiada od 2009 roku. Obecnie nadzoruje pion technologii oraz finanse i administrację.

Robert Musiał pracę w Agorze rozpoczął w 1994 roku, a od 2001 jest dyrektorem pionu druku. W 2003 roku został też członkiem zarządu Agory-Poligrafii, nadzoruje funkcjonowanie trzech drukarni spółki.

W poprzednim zarządzie Agory zasiadali też Marek Jackiewicz, Stanisław Turnau i Zbigniew Bąk, którzy nie zdecydowali się ubiegać o miejsce w zarządzie na kolejną kadencję.

Agora jest wydawcą „Gazety Wyborczej”, „Metra”, kilku magazynów, właścicielem kilku stacji radiowych, portalu Gazeta.pl, a także sieci kin Helios i firmy reklamy zewnętrznej AMS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy zarząd Agory. Wanda Rapaczyńska ponownie prezesem

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wasyl.33
Co to za firma która funkcjonuje tylko dzięki reklamom z rządowych firm i instytucji? Z wolnym rynkiem to nie ma już nic wspólnego, mam nadzieje że w końcu zbankrutuje, ta gazeta to wstyd dla Polski
59 18
odpowiedź
User
kłótnia Błasika z Protasiukiem
Kiedyś Wanda była Rapaczynski, tylko na rynek wszedł niemiecki "Der Dziennik" i od razu została Rapaczyńską.
35 13
odpowiedź
User
hmm
Zdjęcie z podstawówki byłoby jeszcze lepsze…
50 10
odpowiedź