SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy zarząd Agory. Wanda Rapaczyńska ponownie prezesem

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory wybrało w piątek zarząd spółki na kolejną, pięcioletnią kadencję. Jej prezesem została Wanda Rapaczyńska, która kierowała już firmą w latach 1998-2007.

Do zarządu Agory wybrano: Wandę Rapaczyńską, Bartosza Hojkę, Tomasza Jagiełło, Grzegorza Kossakowskiego i Roberta Musiała. Na pierwszym posiedzeniu nowy zarząd zdecydował, że prezesem spółki będzie Wanda Rapaczyńska.

Rapaczyńska od 2009 roku jest członkiem rady nadzorczej Agory, a w lutym br. została oddelegowana do zarządu spółki po tym jak nagle ze stanowiska prezesa zrezygnował Piotr Niemczycki (więcej na ten temat).

Wanda Rapaczyńska jest związana z Agorą niemal od początku jej istnienia. Jej prezesem była już w okresie od 1998 do 2007 roku, gdy zastąpił ją Marek Sowa. Od 2008 roku jest też członkiem rady Adecco, szwajcarskiej spółki giełdowej zajmującej się działalnością rekrutacyjną.

Bartosz Hojka z Agorą związany jest od 1998 roku, a od 2005 roku jest  członkiem jej zarządu i dyrektorem zarządzającym Grupy Radiowej Agory.

Tomasz Jagiełło jest założycielem i prezesem spółki Helios, której większościowy pakiet Agora kupiła w 2010 roku.

Grzegorz Kossakowski z Agorą związany jest od 2000 roku, a w zarządzie spółki zasiada od 2009 roku. Obecnie nadzoruje pion technologii oraz finanse i administrację.

Robert Musiał pracę w Agorze rozpoczął w 1994 roku, a od 2001 jest dyrektorem pionu druku. W 2003 roku został też członkiem zarządu Agory-Poligrafii, nadzoruje funkcjonowanie trzech drukarni spółki.

W poprzednim zarządzie Agory zasiadali też Marek Jackiewicz, Stanisław Turnau i Zbigniew Bąk, którzy nie zdecydowali się ubiegać o miejsce w zarządzie na kolejną kadencję.

Agora jest wydawcą „Gazety Wyborczej”, „Metra”, kilku magazynów, właścicielem kilku stacji radiowych, portalu Gazeta.pl, a także sieci kin Helios i firmy reklamy zewnętrznej AMS.

Dołącz do dyskusji: Nowy zarząd Agory. Wanda Rapaczyńska ponownie prezesem

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wasyl.33
Co to za firma która funkcjonuje tylko dzięki reklamom z rządowych firm i instytucji? Z wolnym rynkiem to nie ma już nic wspólnego, mam nadzieje że w końcu zbankrutuje, ta gazeta to wstyd dla Polski
odpowiedź
User
kłótnia Błasika z Protasiukiem
Kiedyś Wanda była Rapaczynski, tylko na rynek wszedł niemiecki "Der Dziennik" i od razu została Rapaczyńską.
odpowiedź
User
hmm
Zdjęcie z podstawówki byłoby jeszcze lepsze…
odpowiedź