SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Żminkowski z TVP3 Rzeszów szefem działu online „Gazety Codziennej Nowiny”

Marcin Żminkowski został nowym zastępca redaktora naczelnego i szefem działu online „Gazety Codziennej Nowiny” (Polska Press Grupa). Dotychczas związany był z TVP3 Rzeszów, podobnie jak powołany niedawno redaktor naczelny gazety, Arkadiusz Rogowski.

Marcin Żminkowski fot. FacebookArticle

Żminkowski zastąpił na stanowisku Iwonę Adamek, która - jak ustaliliśmy - zostaje w wydawnictwie w charakterze redaktor naczelnej „Faktów Jasielskich” oraz wydawcy online portalu Nowiny24.pl. Nowy szef działu online od 2018 roku związany był z TVP3 Rzeszów - przygotowywał dla tego oddziału m.in. muzyczny program „Strefa brzmienia”.  

To już druga osoba związana z rzeszowskim oddziałem telewizji, która trafia do „Gazety Codziennej Nowiny”. Pod koniec kwietnia nowym redaktorem naczelnym został Arkadiusz Rogowski, związany od 2016 r. z TVP. Od 2010 roku pracuje również jako korespondent dwutygodnika polonijnego w Stanach Zjednoczonych, a od 2014 r. – jako współpracownik Amerykańsko-Polskiej Rady Doradczej w Waszyngtonie. Rogowski jest też współtwórcą i dziennikarzem miesięcznika Ziemi Pilźnieńskiej „Gozdawa".

Od początku czerwca nowego redaktora naczelnego ma kilka innych tytułów Polska Press. Szefem „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” został Mirosław Malinowski. Zastąpił na stanowisku Marcina Kowalczyka, który odchodzi z wydawnictwa.
Z kolei redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" została Alicja Giedroyć-Skiba. Obecny naczelny - Arkadiusz Franas - rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

W „Głosie Wielkopolskim" nowym naczelnym będzie Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego. Również z początkiem miesiąca redaktorem naczelnym „Gazety Lubuskiej" został Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił na stanowisku Szymona Kozicę, który zostaje w redakcji szefem działu Sport.

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Marcin Żminkowski z TVP3 Rzeszów szefem działu online „Gazety Codziennej Nowiny”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
I tak to za nasze pieniądze partia zżera wolne media...
odpowiedź
User
Ksenia
Kolejny aparatczyk- karierowicz ma fuchę, smutne to.
odpowiedź
User
Henry
Iwony Adamek nie da się zastąpić. A już na pewno nie partyjnym chłoptasiem.
odpowiedź