SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NPD In-Stat: prawie 10 miliardów mobilnych transakcji zbliżeniowych w 2016 r.

Na rynku mobilnych płatności nie ma obecnie jednego ogólnie przyjętego modelu. W segmencie płatności zbliżeniowych - dokonywanych w sklepach poprzez technologię NFC lub skanowanie kodów kreskowych - testy powoli przeradzają się w komercyjne wdrożenia przy jednocześnie stale rosnącym wsparciu dla tych rozwiązań.

NPD In-Stat: prawie 10 miliardów mobilnych transakcji zbliżeniowych w 2016 r.

Firma badawcza NPD In-Stat prognozuje, że w latach 2012 - 2016 liczba mobilnych transakcji płatniczych dokonywanych zbliżeniowo zwiększy się prawie dziesięciokrotnie - z 1,1 miliarda do 9,9 miliarda.

"Rynek mobilnych płatności zbliżeniowych jest jeszcze w powijakach, a obecnie testowane i promowane są różne technologie. Ale 2011 rok był znaczący dla wyklarowania się przyszłego kierunku rozwoju rynku. Biorąc pod uwagę duże wsparcie dla technologii NFC ze strony kluczowych graczy, jest oczywiste, że w przyszłości będzie ona dominującym rozwiązaniem dla płatności bezstykowych. Jednocześnie nadal mocnym wsparciem cieszą się płatności oparte na kodach kreskowych (mFoundry i Starbucks, PayPal, Home Depot), co wskazuje, że tego rodzaju rozwiązania będą w nadchodzących latach wciąż wykorzystywane." - stwierdziła Amy Cravens, starszy analityk w firmie badawczej.

NPD In-Stat przewiduje, że w prognozowanym okresie rynek mobilnych płatności zbliżeniowych zdominuje region Azji i Pacyfiku. W 2016 roku ma on odpowiadać za 41 proc. wszystkich transakcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NPD In-Stat: prawie 10 miliardów mobilnych transakcji zbliżeniowych w 2016 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl