SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Numer specjalny "Tygodnika Powszechnego" zniknął

W poniedziałek, 4 kwietnia, ukazał się specjalny numer "Tygodnika Powszechnego" - "Jan Paweł Wielki"

Pomimo zwiększonego o sto procent nakładu i przyspieszonego wydania, cały nakład rozszedł się rano w poniedziałek. W Krakowie zabrakło go w kioskach ok. godziny 9.00 rano, w Warszawie parę godzin później. Redakcja "Tygodnika Powszechnego" na ulicy Wiślnej była dosłownie oblegana przez czytelników, chcących dostać numer. Dzwonili też Czytelnicy z całej Polski, którzy nie zdążyli go kupić. Sprzedawcy mówili, że ludzie kupują nie po jednym czy dwa egzemplarze, ale po osiem- dziesięć sztuk od razu.
"Spodziewaliśmy się zwiększonego zainteresowania, ale to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania" - mówi dyrektor wydawnictwa Jacek Ślusarczyk, - "Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie wydrukować cały nakład numeru specjalnego "Tygodnika Powszechnego". Będzie w kioskach we wtorek rano".

W numerze specjalnym "Tygodnika Powszechnego":
 
Ks. Adam Boniecki - "Jan Paweł Wielki" - "W Watykanie już za życia mówiono o nim "Jan Paweł Wielki". A Watykan nie jest skłonny do emfazy. Powiedziano też: "Pontyfikat, który zmienił świat" -  i tej ocenie trudno po namyśle nie przyznać racji. Jan Paweł II, następca wielkich papiezy ostatniego stulecia, stał się moralnym autorytetem i punktem odniesienia dla świata. Dodajmy: w epoce, która autorytety odrzuca i w której wielu pretenduje do roli "punktu odniesienia". Jak to zrobił? Jak osiągnął taką miarą
Ks. Grzegorz Ryś - Kazanie z Wawelu
Marek Zając, korespondent TP z Rzymu - "Nie gaśnie światłość" - "To już drugi w tym roku Wielki Piątek i druga w tym roku Wielka Sobota. I ta sama wiara w Niedzielę Zmartwychwstania."
Tadeusz Sławek- "Ostatnia pielgrzymka Papieża. Ciemne serce spokoju" - "Jestem człowiekiem małej wiary, którego dramatyczne wydarzenia pierwszych dni kwietnia zagarnęły, zabierając - wraz z innymi - w niezwykłą pielgrzymkę."
Ponadto:
Życie Karola Wojtyły i pontyfikat Jana Pawła II w opowieści świadków
Kard. Avery DULLES i o. Wiesław DAWIDOWSKI: Teolog naszych czasów
Ks. Tomasz WĘCŁAWSKI: Oczyszczenie pamięci
Ks. Grzegorz RYŚ: Kiedy Papież mówi "przepraszam"
Papieski album biskupa Tadeusza PIERONKA
Janusz PONIEWIERSKI: Duchowy rodowód Jana Pawła II
Kard. Achille SILVESTRINI: Papieski testament
Wiktor JUSZCZENKO: Chciałbym, aby ta śmierć nie nadeszła
Papież w opowieściach świadków
Józefa HENNELOWA: Niedaleki kraj
Ks. Adam BONIECKI: Kuria lepsza, gorsza - jednak się kręci
Bartek DOBROCH i Michał KUŹMIŃSKI: Ostatnie z Nim rekolekcje
Głosy po śmierci Papieża
Pier Paolo CITO, Tadeusz MAZOWIECKI, Andrzej WAJDA i Krystyna ZACHWATOWICZ, s. Rafaela NAŁĘCZ, rabin Michael SCHUDRICH, ks. Richard John NEUHAUS, kard. Christian Viyghan TUMI, Jelena TWIERDISŁOWA
Jan Paweł II wobec:
Polski, Europy, Watykanu, ekonomii, polityki, praw człowieka, mediów, cierpienia, ubóstwa, teologii wyzwolenia, Maryi, feminizmu, młodzieży, ekumenizmu, judaizmu, dialogu międzyreligijnego, nauki, artystów, literatury, Tygodnika Powszechnego..

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Numer specjalny "Tygodnika Powszechnego" zniknął

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl