SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa stacja nadal bez emisji satelitarnej. „Czekamy na dopełnienie formalności”

Choć kanał Nuta Gold nadaje od początku maja, to nadal nie jest dostępny drogą satelitarną. Właściciel stacji Michał Winnicki zapewnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że wkrótce się to zmieni. Piotr Kaniowski, rzecznik Canal+ zdradza z kolei, że platforma „czeka na dopełnienie formalności ze strony nadawcy”.

Article

Kanał muzyczny Nuta Gold w nocy z 30 kwietnia na 1 maja przez kilka minut nadawał już na satelicie. Zastąpił wówczas stacje Gold TV/Ezo TV (wcześniej iTV, TO!TV). Grupa MWE w ostatnich latach produkowała część programów muzycznych Gold TV i zajmowała się dystrybucją tego kanału. Po zakończeniu współpracy z firmą Telestar, nadawcą Gold TV, firma Michała Winnickiego postanowiła w miejscu Gold TV uruchomić własny kanał Nuta Gold. Jego emisję satelitarną zawieszono w związku z oczekiwaniem na koncesję.

12 lipca informowaliśmy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała takową stacji Nuta Gold. Koncesja przewiduje, że Nuta Gold adresowana jest do osób w wieku 7-74 lata, z wykształceniem średnim i wyższym, pracujących oraz emerytów i rencistów, kobiet i mężczyzn. Stacja emituje playlisty z klipami muzycznymi zawierającymi największe przeboje gwiazd muzyki rozrywkowej z Polski i ze świata, od lat 70. XX-wieku do roku 2020 włącznie. Ponadto, w programie znajdą się także wywiady z wokalistami, oraz retransmisje koncertów z dawnych lat i biografie artystów.

Zgodnie z koncesją, audycje prezentujące muzykę rozrywkową zajmą nie mniej niż 70 proc. zarówno tygodniowego, jak i miesięcznego czasu nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Audycje powtórkowe zajmą 20 proc. w tygodniowym czasie nadawania programu. Nadawca przewiduje, że pozycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu.

Emisja satelitarna dzięki Canal+

Z koncesji wynika, że emisja satelitarna ma być prowadzona z transpondera Canal+ na Hot Birdzie 13E (10,892 GHz, pol. H). - Czekamy na dopełnienie formalności ze strony nadawcy - informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+. Z tego samego transpondera prowadzona jest m.in. niekodowana emisja innych kanałów związanych z Grupą MWE (Power TV, Nuta TV, TVC) oraz kodowana Home TV.

Kiedy nowy kanał pojawi się na satelicie? - Kanał zgodnie z zapisami technicznymi koncesji będzie nadawany z transpondera platformy Canal+. Z tego co wiem operator tej platformy czeka jeszcze na wpis Nuta Gold do rejestru programów rozprowadzanych - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE. Jakie formalności ma na myśli rzecznik Canal+? - Faktycznie ostateczna umowa z datą uruchomienia może być podpisana po wpisie programu do rejestru, bo od tego dnia Canal+ może legalnie rozprowadzać program Nuta Gold - wyjaśnia Winnicki. Platformy satelitarne i sieci kablowe mają obowiązek wpisywania składników swojej oferty programowej do rejestru KRRiT. Obecnie stację Nuta Gold mogą oglądać użytkownicy serwisu streamingowego WP Pilot.

Dołącz do dyskusji: Nowa stacja nadal bez emisji satelitarnej. „Czekamy na dopełnienie formalności”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Te formalności bardzo długo trwają, zbędna biurokracja nadal w tym kraju trwa. Stacja już dawno powinna nadawać na satelicie, równocześnie z zakończeniem emisji Gold TV.
odpowiedź