SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NWZ Point Group upoważni zarząd do emisji akcji bez prawa poboru

Walne zgromadzenie spółki Platforma Mediowa Point Group, zwołane na 16 lutego, ma udzielić zarządowi upoważnienia do emisji nowych akcji w ramach kapitału docelowego. Zarząd będzie mógł wyłączyć prawo poboru i ustalać cenę emisyjną.

NWZ Point Group upoważni zarząd do emisji akcji bez prawa poboru

"Zarząd upoważniony jest, w okresie od 16 lutego 2012 roku do 16 lutego 2015 roku, do podwyższenia kapitału zakładowego (...) w granicach kapitału docelowego w wysokości 77.922.993,00 zł poprzez emisję akcji oznaczonych jako kolejne serie. (...) W powyższych granicach zarząd może wykonać przyznane mu upoważnienia przez dokonanie jednego lub więcej niż jednego podwyższenia" - czytamy w projekcie uchwały.

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 103,8 mln akcji.

"W ocenie zarządu spółki udzielenie zarządowi upoważnienia do pozbawienia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki w całości lub części, za zgodą Rady Nadzorczej, jest niezbędne aby urzeczywistnić usprawnienie procedury pozyskiwania przez zarząd spółki nowych środków finansowych na rozwój i działalność bieżącą spółki. Zarząd stoi na stanowisku, że dostosowanie planów emisyjnych spółki do panujących warunków rynkowych może odbyć się jedynie wówczas, gdy zarząd, za zgodą rady nadzorczej, będzie upoważniony do podjęcia stosownej decyzji o pozbawieniu dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru i np. będzie mógł przeprowadzić sprawną i skuteczną emisję prywatną akcji skierowaną do wybranego przez zarząd inwestora, dzięki czemu umożliwi sprostanie przez spółkę nowym przedsięwzięciom gospodarczym" - czytamy w uzasadnieniu przedstawionym przez zarząd.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 1,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,56 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 51,58 mln zł wobec 61,67 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NWZ Point Group upoważni zarząd do emisji akcji bez prawa poboru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl