SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczekamy na decyzję ws nowego radia w Nysie. KRRiT zawiesiła postępowanie konkursowe

Zainteresowani uruchomieniem stacji radiowej w Nysie muszą uzbroić się w cierpliwość. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zawiesiła rozstrzygnięcie konkursu na emisję programu na częstotliwości 103,6 MHz w tym mieście. Dotychczasowy nadawca walczy w sądzie o możliwość przedłużenia pierwszej koncesji.

W maju informowaliśmy, że o częstotliwość 103,6 MHz w Nysie walczy dziesięciu chętnych. Wśród nich jest spółka World Developments (chce uruchomić stację pod nazwą Radio Nysa 103,6 FM), której właścicielem jest Krzysztof Rzepczyk. To on kieruje Radiem Nysa FM, które teraz słychać już tylko w internecie. Pierwszego sierpnia stacja - po niemal dziesięciu latach (stacja ruszyła w grudniu 2012 r.) - musiała zniknąć z eteru. Nadawała na tej samej częstotliwości, o którą toczy się bój.

- Częstotliwość została przeznaczona do ogłoszenia w związku z niezłożeniem w terminie przez spółkę Radio Nysa FM wniosku o koncesję na kolejny okres - mówiła nam w grudniu Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Regulator pod koniec roku rozpisał więc konkurs. Zgłosiło się wielu chętnych i choć ich listę opublikowano w maju, to nadal wszyscy zainteresowani muszą czekać na rozstrzygnięcie konkursu.

- Postępowanie zostało zawieszone do czasu rozstrzygnięcia przez sąd skargi Radia Nysa FM - mówi nam teraz Teresa Brykczyńska. Jak się dowiadujemy, dotychczasowy nadawca walczy w sądzie administracyjnym o to, by przywrócić mu termin na złożenie wniosku o przedłużenie pierwszej koncesji, która wygasła 1 sierpnia. Jeśli sąd przyzna rację Rzepczykowi, to postępowanie koncesyjne zostanie umorzone, a Radio Nysa FM wróci na częstotliwość 103,6 MHz.

Wielu chętnych na radio w Nysie

Oprócz Krzysztofa Rzepczyka do konkursu na częstotliwość w Nysie zgłosili się:

* spółka Radio Nyska (Radio Nysa 103,6 FM) należąca do producenta muzycznego Piotra Mazura,
* Elżbieta Prudło (Inne Radio w Nysie), lekarz-pulmonolog z Częstochowy, która uruchomiła już stację w Głuchołazach (nadaje 20 km od Nysy),
* spółka Decarbonica (Twoje Radio Nysa) lokalnego przedsiębiorcy Mariusza Nasiborskiego, który jest prezesem zarządu nyskiej spółki Dagny,
* spółka Media Format Plus (Radio Nysa PL), której właścicielem jest Artur Ogurek, członek rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK.

Zainteresowani nadawaniem w Nysie są także obecni nadawcy: Radio Park z Kędzierzyna-Koźla, Radio Silesia z Katowic i Radio Vanessa z Raciborza. Z największych nadawców do konkursu zgłosiła się jedynie Grupa Eurozet, która chce uruchomić tam Meloradio i Antyradio. KRRiT poinformowała, że bez rozpoznania pozostawiła wnioski Diecezji Opolskiej (nadawca Radia Doxa), spółki Radio 1 z Warszawy i spółki Centrum z Nysy.

Nysa to 44-tysięczne miasto. Jest nietypowe, jeśli chodzi o rynek radiowy. Jeszcze niedawno działały tu bowiem dwie niezwiązane z żadną siecią stacje: Nysa FM oraz Radio Ony.

Radio Nysa FM rozpoczęło nadawanie 6 grudnia 2012 r. W zasięgu stacji była m.in.: Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Korfantów, Niemodlin, Grodków, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Kłodzko, Lądek Zdrój, Opole i Brzeg. - Program Radia Nysa FM kierowany jest do szerokiego grona słuchaczy, w wieku od 20 do 60 lat. W ramówce znajdą się programy informacyjne, publicystyczne, sportowe, poradnikowe, kulturalne, familijne czy religijne - czytamy na stronie nadawcy.

Dołącz do dyskusji: Poczekamy na decyzję ws nowego radia w Nysie. KRRiT zawiesiła postępowanie konkursowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl