SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Rydzyk: nie współpracujemy z „Gazetą Polską” przez „niewyobrażalnie krzywdzące wypowiedzi red. Sakiewicza”

Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreślił, że Radio Maryja i TV Trwam nie współpracowały ostatnio i nie zamierzają współpracować z „Gazetą Polską” i jej klubami. Powodem są opinie Tomasza Sakiewicza na temat arcybiskupa Stanisława Wielgusa.

o. Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Piotr Wittman

o. Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Piotr Wittman

W środowym wydaniu „Naszego Dziennika” ojciec Tadeusz Rydzyk opublikował komunikat dotyczący zorganizowanego w weekend marszu w obronie wolnych mediów (wyrażającego przede wszystkim poparcie do wniosku o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej). Redemptorysta podkreślił, że wbrew relacji z marszu zamieszczone w poniedziałkowej „Gazecie Polskiej Codziennie”, jego współorganizatorami nie były Kluby „Gazety Polskiej”.

- Proszę wszystkich organizatorów następnych marszów czy jakichkolwiek innych wydarzeń dotyczących Telewizji Trwam lub innych wydarzeń związanych z naszym toruńskim ośrodkiem o informowanie nas o tym w celu uzyskania zgody. Jest to potrzebne, aby uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości - dodał ojciec Rydzyk.

Jednocześnie redemptorysta podkreślił, że jego media nie współpracują z „Gazetą Polską” i jej klubami. - Przypomnę jeszcze raz, że skłaniają mnie do tego sytuacje, o których „Gazeta Polska” pisała i nie odwołała do dziś poważnych nieprawd dotyczących Radia Maryja - uzasadnił. Dodał, że kolejnym powodem są opinie Tomasza Sakiewicza i kilku innych publicystów „Gazety Polskiej” na temat arcybiskupa Stanisława Wielgusa. Kiedy w 2006 roku kandydował on na stanowisko metropolity warszawskiego - mając poparcie Radia Maryja i TV Trwam - „Gazeta Polska” ujawniła, że w czasach PRL-u został zarejestrowany jako tajny współpracownik wywiadu. Tę informację Sakiewicz przypomniał w swojej ostatniej książce.

- To bardzo poważne skrzywdzenie Księdza Arcybiskupa noszące znamiona samosądu na Kościele. Pan redaktor Tomasz Sakiewicz nigdy nie przedstawił dowodów na wiarygodność tej wypowiedzi. Nigdy też tego nie odwołał ani nie powiedział, że to była pomyłka - podkreślił w swoim komunikacie ojciec Tadeusz Rydzyk. - Dlatego też nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, jakkolwiek do ludzi związanych z klubami żywię należny szacunek - zaznaczył.

Przypomnijmy, że miesiąc temu ojciec Rydzyk zasugerował, że Telewizja Republika (Tomasz Sakiewicz jest jej wiceprezesem) otrzymała za darmo miejsce na Cyfrowym Polsacie, a jej zwolennicy promują ją podczas marszów w obronie TV Trwam (więcej na ten temat). Sakiewicz zdecydowanie temu zaprzeczył, podkreślając, że TV Republika kupiła to miejsce po normalnej cenie rynkowej i nie zagraża w koncesji cyfrowej dla TV Trwam, oraz zapraszając ojca Rydzyka na spotkanie (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk: nie współpracujemy z „Gazetą Polską” przez „niewyobrażalnie krzywdzące wypowiedzi red. Sakiewicza”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
W artykule zabrakło ostatniego, ważnego zdania: "Do pana redaktora nie noszę żadnej urazy i modlę się o godne rozwiązanie tych problemów". A więc spór jest dosyć poważny, ale prowadzony z szacunkiem do drugiej strony. Życzyłbym wszystkim uczestnikom życia publicznego takiej kultury sporu. Choć wiem, że to marzenie ściętej głowy.
odpowiedź
User
ja
kultura sporu, dobre, po prostu Sakiewicz to cienki bolek i wie ze nie podskoczy Rydzykowi i stad ta kultura....
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Mówiłem o kulturze wypowiedzi Rydzyka, jakby ktoś nie zauważył. A są tu chyba tacy... Zresztą Sakiewicz odpowiedział również bardzo grzecznie.
odpowiedź