SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Tadeusz Rydzyk: Radio Maryja bez pieniędzy od Amber Gold, szefowie firm państwowych do zmiany za reklamy w złych mediach

Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreślił, że Radio Maryja - wbrew sugestiom posła PO Krzysztofa Brejzy - nie otrzymywało pieniędzy od Amber Gold. - Przyjmujemy tylko godne pieniądze, a potrzebujemy, owszem - stwierdził redemptorysta. Kolejny raz skrytykował spółki Skarbu Państwa za wykupywanie reklam w mediach liberalno-lewicowych. - Czy to jest dobrze? Czy to jest dobra zmiana? Kto to robi? Jak tacy są ci w tych spółkach szefowie, to trzeba ich zmienić - zasugerował.

O tym, że reklamy Amber Gold już jesienią 2009 roku ukazały się w „Naszym Dzienniku”, przypomniał w ostatnich tygodniach poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej, członek komisji śledczej badającej sprawę tego parabanku. Podczas przesłuchania zapytał Marcina P., założyciela i szefa Amber Gold, czy zlecał wykupywanie reklam w Radiu Maryja.

P. wyjaśnił, że nie zajmował się tym bezpośrednio, odpowiadała za to zewnętrzna firma Exelo. - Miałem na to wpływ, ale ja się nie zajmowałem bezpośrednio zakupami tych mediów. To, że ja zaakceptuję jakąś reklamę i koszty tej reklamy, to nie znaczy, że ja wiem szczegółowo, gdzie co będzie się ukazywało. No wie pan co, jak ja bym miał się wszystkim zajmować w tej spółce, co pan próbuje mi udowodnić, to ja bym potrzebował, nie wiem, żeby doba miała sześćdziesiąt godzin a tydzień - trzydzieści dni - wyjaśnił szef Amber Gold.

Z kolei inni członkowie komisji, Tomasz Rzymkowski z Kukiz ’15 i Małgorzata Wasserman z PiS, zwrócili uwagę, że Radio Maryja ma status nadawcy społecznego, w związku z czym nie może emitować żadnych spotów marek komercyjnych (w zamian płaci dużo mniej za koncesję).

Do słów Krzysztofa Brejzy w sobotę odniósł się o. Tadeusz Rydzyk, przemawiając w Częstochowie do uczestników Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. - Z Platformy taki mówił. I to z Inowrocławia (tam wychował się Brejza - przyp.), tak blisko Torunia. Co on za głupoty mówił. Pytał się, czy nam ten z Amber Gold nie dawał pieniędzy. Czyli sugerował, że dawał - skrytykował redemptorysta posła PO.

- No tak, akurat. My nie z Platformy, tylko dzieci boże. Przyjmujemy tylko godne pieniądze, a potrzebujemy, owszem. I będziemy się do was zwracać zawsze, bo przed nami bardzo dużo do zrobienia, a to kosztuje jak nie wiem co - zapowiedział. Zaznaczył, że do kupienia są m.in. nowe wozy transmisyjne.

Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreślił, jak ważną funkcję pełni Radio Maryja w obecnej sytuacji mediów w Polsce. - Co by było w Polsce bez Radia Maryja? Już byśmy byli wszyscy zaczadzeni tymi mediami liberalno-lewicowymi - stwierdził, zaznaczając, że słowo „zaczadzeni” powtarza za abp. Leszkiem Sławojem Głodziem.

- Jak oglądacie te TVN-y, te inne - już nie będę wymieniał wszystkich, żeby im reklamy nie robić - te wszystkie media, w których tylko nienawiść sączą do Polaków, do Polski, do Kościoła, do Radia Maryja też, to oglądajcie też Telewizję Trwam i czytajcie porządną prasę. Pisma katolickie do ręki w każdą niedzielę, kochani. „Nasz Dziennik” do ręki - zachęcał.

Dodał, że zwolennicy Radia Maryja powinni być zjednoczeni i promować tę rozgłośnię. - Tylko trzeba, żeby jeszcze wszyscy słuchali Radia Maryja. Idźcie i głoście. Jakby wszyscy Polacy słuchali Radia Maryja, Polska byłaby wnet zupełnie inna. Zgodzicie się? - zapytał pielgrzymów.

Redemptorysta kolejny raz skrytykował firmy państwowe za to, że nadal wykupują reklamy w mediach liberalno-lewicowych. Miesiąc temu zwrócił na to uwagę na antenie Radia Maryja w rozmowie z członkiem KRRiT prof. Januszem Kaweckim. - Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni - stwierdził wtedy o. Rydzyk.

W sobotę dodał, że wpływy reklamowe są jednym ze źródeł przewagi finansowej mediów liberalno-lewicowych. One są bardzo dobre technicznie. Oni mają dużo pieniędzy. Są takie centrale, które dają pieniądze, ogromne pieniądze. I oni jeszcze zarabiają na tych naiwnych Polakach. A reklamy ile dostają - ocenił.

- Ja nie wiem, jak to jest. Z jednej strony niby chcą dobrze, a z drugiej strony nóż w plecy. Utrzymują ich, naprawdę, spółki Skarbu Państwa. Możemy wam wyliczyć, ile - to w miliardy idzie. Na te media złe dają dalej - dziwił się redemptorysta. - Czy to jest dobrze? Czy to jest dobra zmiana? Kto to robi? Jak tacy są ci w tych spółkach szefowie, to trzeba ich zmienić. Tak czy nie? Trzeba być uczciwym, uczciwych tam dać, a nie - skrytykował.

Dołącz do dyskusji: O. Tadeusz Rydzyk: Radio Maryja bez pieniędzy od Amber Gold, szefowie firm państwowych do zmiany za reklamy w złych mediach

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Tylko powiedział.
A mógł zabić !!!
odpowiedź
User
Nie dla TVPiS i radia PiS
Komuch pierwszego sortu żebrze o kasę, bo mu wciąż jest mało. Panie Rydzyk, jest wstyd nazywać pana ojcem. Pańskiego radia nienawiści i telewizji nienawiści i szerzenia kłamstw, nie da się słuchać i oglądać. Nie dam na pańską misję propagowania reżimu kościelnego i pisowskiego ani jednego grosza. Jest pan symbolem wszystkiego co najgorsze w kościele. Pański kościół i sekta, którą pan stworzył jest symbolem manii wielkości i chęci władzy, tak jak pański kolega prezes PiS. Usiłowanie permanentnej kontroli zwykle źle się kończy. Wystarczy poczytać książki do historii. Te prawdziwe, nie te zmienione przez PiS.
odpowiedź
User
G33
Już nie długo przyjdzie nowa władza i zrobi porządek z Kościołem i ich mediami księża powinni być tam gdzie ich miejsca w szkole na pewno nie i polityce też ich nie powinno być powinni być na terenie swego kościoła lub na swojej parafia a nie jeździć na dziwki do domów publicznych albo na autostradę
nowa władza powinna być taka że się nie boi Kościółów i nie boi się swoich wyborcców to niestety nie jest PIS bo to elektorad pobożny wszystkie swoje pieniądze wypcha w Koścół
odpowiedź