SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obecne władze TVP mocno o Jacku Kurskim. "Obciąża go gigantyczna skala hejtu"

- Jacek Kurski jest osobą odpowiedzialną za całkowity upadek i zniszczenie wiarygodności Telewizji Polskiej - podkreślają obecne władze TVP. To reakcja na słowa Kurskiego z ostatnich wywiadów, w których krytykował on zmiany, jakie zaszły w ostatnich miesiącach w telewizji publicznej. 

fot. Jacek Kurski / screen "Wiadomości" z 11.10.2020fot. Jacek Kurski / screen

Jacek Kurski, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list PiS, udzielił ostatnio wywiadów w Radiu ZET i w Telewizji Republika. 

- W tym momencie skorzystam z okazji, bo to pierwsze nasze spotkania po półtora roku, żeby podziękować całej załodze Telewizji Polskiej: dziennikarzom, wydawcom, prezenterom, wszystkich ludziom planu, przede wszystkim też widzom, którzy tworzyli tę wielką piękną wspólnotę Telewizji Polskiej, za to wielkie dzieło pluralizmu medialnego, jaki był udziałem Polaków, i tej możliwości demokratycznego wyboru, jaki był wynikiem tego pluralizmu - mówił Kurski w TV Republika

- To co się stało z telewizją - ten lincz, to zniszczenie tej pięknej instytucji w zemście właśnie za to, że Polacy mieli wybór, w zemście dokonanej przez koalicję 13 grudnia - jest ich wielkim wyrzutem sumienia, hańbą. Mam nadzieję, że kiedyś odpowiedzą za to co zrobili bezprawnie z Telewizją Polską - dodał były prezes TVP.

TVP reaguje na wywiady Kurskiego

Teraz na słowa Kurskiego zdecydowały się nowe władze TVP. W komunikacie podkreślono, że Telewizja Polska nie komentuje i nie zamierza komentować słów Jacka Kurskiego”. Dalej jednak władze TVP twierdzą, że "Jacek Kurski jest osobą odpowiedzialną za całkowity upadek i zniszczenie wiarygodności Telewizji Polskiej”

- Obciąża go gigantyczna skala hejtu, niszczenia ludzi i wiele innych haniebnych praktyk, jakich dopuszczała się TVP w czasie, kiedy stał na jej czele. Z publicznego nadawcy, co potwierdzają liczne raporty, i – co sam podkreśla z dumą – uczynił propagandowe narzędzie jednej partii. Obciążają go również, na co wskazuje szokujący raport NIK i zawiadomienia do prokuratury, liczne nieprawidłowości w zakresie finansowania i zarządzania spółką (m.in. naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości lub gospodarności) - czytamy w komunikacie. 

- TVP S.A. w likwidacji stoi na stanowisku, że taka osoba nie ma moralnego prawa do komentowania zmian zmierzających do przywracania pluralizmu, realizacji misji, odbudowywania marki oraz wiarygodności publicznego nadawcy - piszą obecne władze TVP.

Jacek Kurski prezesem TVP do 2022 roku

Jacek Kurski był prezesem Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku. Początkowo został mianowany przez ministra skarbu państwa, na kolejne kadencje powoływała go Rada Mediów Narodowych, zdominowana przez przedstawicieli PiS. Wiosną 2020 roku RMN na krótko go zdymisjonowała (przy czym Kurski pozostał w spółce jako doradca Macieja Łopińskiego, szefa rady nadzorczej oddelegowanego wtedy do zarządu). Ostatecznie Kurski został odwołany przez RMN na początku września 2022 roku. Stanowisko prezesa przejął Mateusz Matyszkowicz. Teraz Jacek Kurski znów jest członkiem PiS.

Dołącz do dyskusji: Obecne władze TVP mocno o Jacku Kurskim. "Obciąża go gigantyczna skala hejtu"

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bezczelność
Dobra, dobra, nie wybielicie się, jedni i drudzy, proces defraudacji, dojenia, bankomatu rozprutego do granic możliwości nadal trwa. Nie udało się poprzednim wyrwać w ostatnim kwartale ub. roku to udało się nowym w tym roku. Telewizja to szkielet, który bezczelnie, bez moralności i sumienia łupią kolejne partie. Najbardziej obrywają na tym pracownicy.
odpowiedź
User
Wit
Nie oglądam TVP
odpowiedź
User
W
To co teraz dzieje się w telewizji to dopiero jest skandal.
Pracownicy z kilkunastoletnim doświadczeniem bez powiązań partyjnych zastraszani są zwolnieniami!!
Zmuszeni są do podpisywania wypowiedzeń umów za porozumieniem stron.
Ludzie płaczą, cierpią, nie wytrzymują psychicznie takiej atmosfery. Wiele osób wylądowalo już u psychologów i psychiatrów.
odpowiedź