SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Obiektywy aparatów cyfrowych: problemów ciąg dalszy

Aparaty fotograficzne z matrycami o rozdzielczości 3-megapikseli lub wyższej posiadają obiektywy składające się co najmniej z 4 elementów ze szkła odlewanego. Jak podają analitycy, w tym roku na świecie zostanie sprzedanych około 55 mln cyfrowych aparatów fotograficznych z obiektywami ze szkła odlewanego, z czego ok. 20 mln będą to produkty Sanyo, a 14 mln marki Canon. Co więcej, „cyfrówki” nie są jedynym sprzętem, gdzie stosowane jest szkło odlewane, gdyż można je także znaleźć w obiektywach niektórych projektorów i aparatów fotograficznych wbudowanych w telefony komórkowe.

Obecnie czołowymi producentami elementów ze szkła odlewanego są firmy Hoya i Matsushita Electric Industrial, a każda z nich posiada moc produkcyjną 60 mln sztuk rocznie. Azjatyccy specjaliści przewidują, że całkowita produkcja obiektywów ze szkła odlewanego umożliwi wytworzenie w 2004r. ok. 44 mln sztuk cyfrowych aparatów fotograficznych, co oznacza niedobór elementów dla 11 mln urządzeń.

Na Tajwanie produkcją obiektywów ze szkła odlewanego zajmują się firmy Asia Optical, Kinko Optical i E-Pin Optical. Niestety, okazuje się że zwiększenie mocy produkcyjnych nie jest zadaniem łatwym, głównie ze względu na ograniczenia technologiczne, np. czas życia jednej formy odlewniczej, który wynosi zaledwie 4-5 miesięcy. Dlatego też producenci wkładają dużo wysiłku w utrzymanie obecnego potencjału produkcyjnego i nie myślą o inwestycjach.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obiektywy aparatów cyfrowych: problemów ciąg dalszy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl