SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obrona Terytorialna ma logo z kotwicą Polski Walczącej, serwis internetowy i spot (wideo)

Wojska Obrony Terytorialnej zyskały swój znak i flagę, oparte na symbolu Polski Walczącej. Jednocześnie uruchomiono serwis internetowy formacji oraz udostępniono jej spot pod hasłem „Dołącz do nas. Bądź sobą”.

Article

W znaku Wojsk Obrony Terytorialnej, określanych też jako Terytorialsi, wizerunek orła z zamkniętą koroną, wzniesionymi skrzydłami i głową zwróconą w prawo oraz siedzi na tarczy amazonek.

Na tej tarczy znalazł się również znak Polski Walczącej, co ma podkreślać, że Wojska Obrony Terytorialnej odwołują się do tradycji walki Polaków z niemieckim i sowieckim okupantem. Wniosek dowódcy WOT o możliwość takiego wykorzystania tego symbolu jednogłośnie zaakceptowało prezydium zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Ponieważ znaki polskich sił zbrojnych określane są ustawowo, minister obrony narodowej przedstawił już projekt odpowiedniej nowelizacji przepisów. W miniony tygodniu projekt został przyjęty przez Sejm, niebawem trafi do Sejmu.

Jednocześnie uruchomiono serwis internetowy Wojsk Obrony Terytorialnej, działający pod adresem terytorialsi.wp.mil.pl. - Tworząc stronę terytorialsi.mil.pl postawiliśmy sobie dwa cele. Po pierwsze, chcieliśmy ułatwić kandydatom przejście przez proces rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej - wskazać im jak krok po kroku zostać Terytorialsem oraz jak można już dziś zacząć podnosić swoją sprawność fizyczną i tym samym przygotować się do pierwszego etapu intensywnego szkolenia. Po drugie, zależało nam na dostarczeniu podstawowej wiedzy na temat tego czym są Wojska Obrony Terytorialnej, na jakich fundamentach wzrastają oraz jakie wypełniają zadania - opisuje ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy dowództwa WOT.

Planowana jest również kampania informacyjna na temat nowej formacji. Na potrzeby akcji przygotowano spot pod hasłem „Dołącz do nas. Bądź sobą”.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obrona Terytorialna ma logo z kotwicą Polski Walczącej, serwis internetowy i spot (wideo)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Niedzielne wojsko i kotwica Polski Walczącej? Kto na to pozwolił Macierewiczowi?
odpowiedź
User
Wojteq
Niedzielne wojsko i kotwica Polski Walczącej? Kto na to pozwolił Macierewiczowi?
A już przestań smęcić. Nigdy się w tej formacji przecież nie znajdziesz, ale smucić w internetach to musisz?
odpowiedź
User
wsnr
sprzeczności, nie można być sobą w ramach służb mundurowych, puknijcie się w czoło
odpowiedź
User
zxc
Niedzielne wojsko i kotwica Polski Walczącej? Kto na to pozwolił Macierewiczowi?
A już przestań smęcić. Nigdy się w tej formacji przecież nie znajdziesz, ale smucić w internetach to musisz?
Nie wiem kogo to niedzielne wojsko reprezentuje, ale chyba nie Polskę. Godło polskie wygląda zupełnie inaczej(korona), a i "Polska Walcząca", to jak kwiatek do kożucha. Nic tej zbieraninie nie pomoże, to zwykłe"mieso armatnie" i powinno jak najszybciej być zlikwidowane. Szkoda ludzi.
odpowiedź
User
Rozbawiony
Hasło powinno brzmieć: "Grilluj razem z nami za miliony podatników"
odpowiedź