SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od dziś nowa seria wydawnicza 'Gazety Wyborczej'

'Gwiazdy idole przeboje' to nowa kolekcja 'Gazeta Wyborczej' i 'Radia Złote Przeboje'.

W 25 książkach z płytami muzycznymi koneserzy muzyki rozrywkowej: Jan Chojnacki, Wojciech Mann i Grzegorz Wasowski przedstawią gwiazdy rock and rolla i jego muzycznych okolic. Na płytach znajdą się największe przeboje lat 50., 60. i 70. Kolekcje otwiera tom „Król Elvis i jego dwór”. Wraz z płytą ukaże się też specjalne wydanie ‘Gazety Wyborczej’. Kolejne części kolekcji będą sprzedawane od 28 kwietnia w każdy piątek w cenie 17,90 zł plus cena ‘Wyborczej’.

„Koszt specjalnego wydania ‘Gazety’ wynosi 2,50 zł. Nakład 400 tyś. egz.” – informuje portal „Wirtualnemedia.pl” Robert Kijak, dyrektor ds. projektów specjalnych Agory.

„Pomysł, aby pisać o jubileuszu 50-lecia rock and rolla przedstawiłem Agorze, ponieważ od lat jestem przywiązany do ‘Gazety Wyborczej’ – mówi Jan Chojnacki, prezenter radiowy i autor scenariusza serii.

Tytuł każdej książki to hasło-temat przewodni anegdot, komentarzy i refleksji autorstwa Beaty Pawlikowskiej i Mirosława Pęczaka. Jedną z atrakcji serii będą rysunki samochodów z epoki wykonane i opisane przez Antoniego Piekuta.

Nowa kolekcja muzyczna „Biblioteki Gazety Wyborczej” - „Gwiazdy idole przeboje” - to swoista wyprawa do źródeł popkultury, wycieczka w czasy złotej ery rock and rolla i narodzin legend wielkich gwiazd muzyki młodzieżowej.

„Starałem się pisać tak, jakby pisał to ktoś, kto dorastał wraz z rozwojem muzyki rozrywkowej. Dodatkowo musiałem zachować dystans do biograficznej mitologizacji klasyków, a skoncentrować się na faktach z ich życia.” – mówi Mirosław Pęczak.

Kolekcja tom po tomie:

Tom 1: Król Elvis i jego dwór - przeboje Elvisa Presleya i jego przyjaciół
Tom 2: Idole nastolatków (Brenda Lee, Neil Sadaka, Pat Boone, Bobby Vinton i in.)
Tom 3: Z przedszkola rock and rolla (Chuck Berry, Bill Haley, The Everly Brothers i in.)
Tom 4: Piękne głosy (Ella Fitzgerald, Tom Jones, Dean Martin, Nat King Cole i in.)
Tom 5: Dziewczyny i mikrofon (The Shirelles, Gladys Knight, The Supremes i in.)
Tom 6: Śpiewające gwiazdy (Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Frank Sinatra i in)
Tom 7: Rytm i blues (Ray Charles, James Brown, Ike & Tina, The Animals i in.)
Tom 8: Śmieszne przeboje (Spike Jones, Napoleon XIV, The Monkees i in.)
Tom 9: Słynne duety (Peter & Gordon, Louis & Ella, Jane Birkin & Serge Gainsbourg i in.)
Tom 10: Dzieci kwiaty (Scott McKenzie, The Mamas & The Papas, Jefferson Airplane i in.)
Tom 11: Twist (Chubby Checker, Gary U.S. Bonds, Brenda Lee i in.)
Tom 12: Włoska mafia (Dean Martin, Marino Marini, Domenico Modugno, Connie Francis i in)
Tom 13: Inwazja Brytyjczyków (The Yardbirds, The Small Faces, The Hollies i in.)
Tom 14: Fabryki przebojów (Goffin/King, Leiber/Stoller, Pomus/Schuman, Bacharach/David i in.)
Tom 15: Trubadurzy rocka (Bob Dylan, Cat Stevens, The Byrds, Pete Seeger i in.)
Tom 16: Piosenki Beatlesów (Elton John, Joe Cocker, Shirley Bassey i in.)
Tom 17: Gitara - wszystko gra! (Jimi Hendrix, The Who, Jeff Beck i in.)
Tom 18: Woodstock i inne przystanki (Ten Years After, Santana, Bob Dylan i in.) Hendrix, Ten Years After, Santana, Cocker, Canned Heat, Janis, Dylan
Tom 19: Śpiewanie na ekranie (Cliff Richard, Doris Day, Richard Chamberlain i in.)
Tom 20: Psychedelia i odloty (Traffic, The Moody Blues, Procol Harum i in.) Jefferson Airplane, Iron Butterfly, Vanilla Fudge, Love
Tom 21: Hokus-pokus (Focus, Blood, Sweat & Tears, Colosseum i in.)
Tom 22: Serce i dusza (James Brown, Isaak Hayes, Aretha Franklin i in.)
Tom 23: W cieniu The Beatles (The Beach Boys, The Hollies, The Troggs i in.)
Tom 24: Pierwszy spust surówki (Deep Purple, The Who, Kiss i in.)
Tom 25: From Gazeta with Love - piosenki o miłości (Barry White, Nina Simone, Stevie Wonder)

„Nie wszystkie nagrania, jakie wymarzyliśmy sobie w tej kolekcji, udało nam się zdobyć. Kompozycje Beatlesów, czy Rolling Stonesów są od lat zastrzeżone i nie mogą pojawić się na żadnej kompilacji. W sumie w całej kolekcji znajdzie się około 400 kompozycji, z czego większość z nich to prawdziwe białe kruki” – dodaje Jan Chojnacki.

Do drugiego tomu kolekcji, książki z płytą „Idole nastolatków”, który ukaże się w sprzedaży z „Gazetą Wyborczą” 28 kwietnia 2006 roku, dołączone zostanie w prezencie oryginalne pudełko dla całej kolekcji.

Specjalnym upominkiem dla prenumeratorów kolekcji „Gwiazdy idole przeboje” będzie płyta „Wiecznie zielone”, na której znajdą się światowe przeboje w wykonaniu polskich artystów: Krzysztofa Krawczyka, Doroty Miśkiewicz, Eweliny Flinty, IRA, Budki Suflera i innych.

Kolekcji „Gwiazdy idole przeboje” towarzyszyć będzie cykl audycji radiowych emitowanych na antenie ‘Radia Złote Przeboje’. Przed mikrofonami zasiądą: Jan Chojnacki i Wojciech Mann, a gościnnie wystąpi Grzegorz Wasowski.

Kampania reklamowa cyklu obejmuje: dzienniki (autopromocja w ‘Gazecie Wyborczej’ i ‘Metrze’), telewizję (TVP, Polsat i TVN), radia (Radio ZET, PR III, RMF FM i rozgłośnie Grupy Radiowej Agory), czasopisma Agory, outdoor oraz portal Gazeta.pl. Kampania wystartowała 14 kwietnia 2006 roku. Kreację przygotowała agencja DDB. Planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Starlink.

„Sprzedaż książkowych serii Agory w ubiegłym roku wyniosła 10 mln sztuk. Spółka uzyskała 180 mln zł przychodu. Wartość operacyjna przekroczyła 22 mln” – mówi Robert Kijak, dyrektor ds. projektów specjalnych Agory.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Od dziś nowa seria wydawnicza 'Gazety Wyborczej'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl