SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Od września Polskie Radio 24 w miejsce PR IV na falach UKF

- Polskie Radio 24 zacznie nadawać na częstotliwościach analogowych FM najprawdopodobniej od początku września - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barbara Stanisławczyk, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia. Nadawca nie planuje likwidacji radiowej Czwórki - kanał nadal będzie dostępny cyfrowo i w internecie, a jego oferta ma być rozwijana.

Barbara Stanisławczyk-Żyła, fot. akpaArticle

Polskie Radio 24 nadawało do tej pory tylko cyfrowo w systemie DAB+. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami Polskiego Radia, to od września br. PR24 zastąpi PR IV na falach UKF i będzie dostępne już z obu źródeł.

- Dopiero niedawno otrzymaliśmy zgodę od KRRiT, potrzebna jest jeszcze zgoda od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli ta druga formalność zostanie załatwiona w terminie, to Polskie Radio 24 będzie dostępne analogowo najprawdopodobniej od początku września br. - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barbara Stanisławczyk, prezes zarządu i redaktor naczelny Polskiego Radia.
 
To, że Polskie Radio 24 będzie od początku września br. nadawać analogowo na falach FM, na których do tej pory dostępna była radiowa Czwórka nie oznacza, że ten drugi kanał zniknie z eteru. Jak zapowiada Barbara Stanisławczyk, radiowa Czwórka będzie nadal nadawać cyfrowo i w internecie, a jej oferta będzie rozwijana. Nie zmieni się także grupa docelowa Czwórki - program tej stacji ma nadal być kierowany do młodego odbiorcy.

KRRiT wydała zgodę na zastąpienie Czwórki w nadawaniu satelitarnym przez Polskie Radio 24 na początku czerwca br. Taka sama decyzja dotycząca nadawania analogowego ma zostać podjęta przez KRRiT w porozumieniu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej prawdopodobnie jeszcze w czasie wakacji.

Pierwotnie Polskie Radio 24 miało całkowicie zastąpić Czwórkę, co oznaczałoby likwidację rozgłośni. W marcu br. zarząd Polskiego Radia zapowiedział jednak, że Program 4 PR nadal będzie produkować audycje i będą one dostępne w internecie oraz cyfrowo.

Kanał Polskie Radio 24 został założony w 2010 roku przez Informacyjną Agencję Radiową (IAR). Od października 2013 dostępny jest też cyfrowo, można w nim słuchać m.in. serwisów IAR oraz rozmów z zaproszonymi gośćmi. Redaktorem naczelnym kanału jest Michał Chodurski. Wraz z przeniesieniem do nadawania analogowego, Polskie Radio 24 ma stać się rozbudowanym kanałem informacyjno-publicystycznym, który konkurował będzie m.in. z TOK FM.

Według badania Radio Track, od marca do maja br. udział Czwórki w rynku radiowym pod względem słuchalności wyniósł 0,3 proc.

Dołącz do dyskusji: Od września Polskie Radio 24 w miejsce PR IV na falach UKF

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jlp
tzn. ciąg dalszy "dobrej zmiany" w mediach polskich ...
odpowiedź
User
Twój nick
TOK FM dla wyznawców PiSu.
odpowiedź
User
kii
oddajcie czwórkę
odpowiedź