SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Odblaskowy Tydzień" na polskich drogach

PZU i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji rozpoczął akcję "Odblaskowy Tydzień". W Olsztynie, Kielcach, Łomiankach k/Warszawy, Wrocławiu i Rzeszowie wspólne patrole policjantów i dziennikarzy będą obserwować zachowanie się kierowców i dzieci na drodze w okolicach szkół. Jest to kolejny etap prowadzonej przez PZU akcji prewencyjnej "Odblaskowe Pierwszaki", w ramach której blisko 450 tys. pierwszoklasistów otrzymało specjalne odblaskowe znaczki.

Patrole odbędą się od 5 do 8 listopada. Ich uczestnicy będą obserwować przejścia dla pieszych wskazane przez lokalne komisariaty Policji, jako najbardziej niebezpieczne miejsca pod względem wypadkowości. Policjanci będą rozmawiać z uczniami, ich rodzicami oraz kierowcami. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na najmłodszych uczestników ruchu i przypomnienie, że w okolicach szkół należy zachować szczególną ostrożność. Jednocześnie, na specjalnie przygotowanych zajęciach o zasadach ruchu drogowego uczniowie dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Do pomocy zostaną wykorzystane zestawy edukacyjne wysyłane przez PZU razem z odblaskami do wszystkich szkół podstawowych w ramach ogólnopolskiej akcji "Odblaskowe Pierwszaki".

"Dzieciom bardzo podobają się odblaski. Chętnie biorą udział w grach i zabawach. Przygotowują prace konkursowe i z radością przyswajają nową wiedzę. W ten sposób najskuteczniej nauczą się prawidłowych zachowań związanych z poruszaniem się na drodze" - mówi Małgorzata Stefanowska, nauczycielka nauczania zintegrowanego w szkole podstawowej w Dziekanowie Polskim.

W akcję zaangażowały się Wydziały Ruchu Drogowego Wojewódzkich Komend Policji w wybranych miastach w Polsce. Jak mówi podinspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji "nie wystarczy wręczyć uczniom odblaskowe znaczki. Dzieci powinny wiedzieć, dlaczego warto je nosić. Staramy się, żeby to nie był tylko obowiązek, ale świadome działanie. Do tego potrzebna jest długofalowa akcja edukacyjna" - dodaje. Pod względem liczby wypadków drogowych Polska plasuje się na jednym z pierwszych miejsc w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Odblaskowy Tydzień" na polskich drogach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl