SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„#Oddychaj Warszawo” - w stolicy będzie kampania dotycząca poprawy jakości powietrza

Władze Warszawy planują przeprowadzić wśród mieszkańców kampanię edukacyjno-informacyjną dotyczącą poprawy jakości powietrza. Działania będą realizowane pod hasłem „#Oddychaj Warszawo”.

fot. Shutterstock.com Article

Jak wyjaśniają przedstawiciele stołecznego magistratu, poprawa jakości powietrza w mieście stanowi jedno z kluczowych zadań samorządu miasta Warszawy. Rozwijający się nadmiernie indywidualny transport samochodowy oraz uciążliwa niska emisja komunalna w sposób istotny wpływają na ilość zanieczyszczeń emitowanych do powietrza i przekroczenia norm jego jakości.

Kluczowe z punktu widzenia miasta jest nie tylko prowadzenie działań inwestycyjnych, związanych z rozwojem transportu publicznego oraz likwidacją źródeł niskiej emisji, ale też realizacja działań miękkich – informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych, których celem jest zmiana świadomości mieszkańców Warszawy oraz zachęcenie ich do prowadzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście.

Celem zaplanowanej kampanii jest zmiana świadomości mieszkańców Warszawy w zakresie problematyki jakości powietrza oraz nakłonienie ich do podjęcia i prowadzenia działań na rzecz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

Kampania realizowana będzie w przyszłym roku. Władze miasta prowadzą obecnie przetarg, w którym wybiorą agencję odpowiedzialną za przygotowanie strategii komunikacji, koncepcji kreatywnej kampanii oraz harmonogramu działań oraz jej realizację.

Działania prowadzone będą m.in. poprzez dystrybucję ulotek i broszur, aktywności w mediach społecznościowych, emisję spotów w komunikacji miejskiej.

Przetarg trwa do 20 grudnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „#Oddychaj Warszawo” - w stolicy będzie kampania dotycząca poprawy jakości powietrza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl