SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezenterka odeszła z TVP Info na dyrektorskie stanowisko

Z kanałem informacyjnym TVP Info pożegnała się prezenterka Emilia Ziemnicka. W kwietniu objęła stanowiska dyrektora w Gabinecie Głównego Inspektora Transportu Drogowego, z anteny zniknęła od maja. Nowe kierownictwo TAI nie zgodziło się na łączenie stanowisk, wynika z naszych informacji.

Emilia Ziemnicka w nowej roli (fot. facebook.com/emilia.ziemnicka.7)Article

Ziemnicka była związana z TVP Info od jesieni 2019 roku. - Z uwagi na liczne zapytania odnośnie mojej absencji w TVP Info śpieszę z wyjaśnieniem, że z dniem 3 kwietnia zostałam powołana na Dyrektora GGI. Dziękuje wszystkim widzom, którzy wiernie towarzyszyli mi w mojej telewizyjnej podróży, czas jednak na kolejne wyzwania. Coś się kończy, coś zaczyna. Trzymajcie kciuki za nowy rozdział w moim życiu - napisała. Umieściła też zdjęcie z chwili powołania na nowe stanowisko.

Ziemnicka w finale Miss Polonia 2005

Ziemnicka znalazła się w finale Miss Polonia 2005. Zanim trafiła do głównego kanału informacyjnego telewizji publicznego pracowała jako prezenterka TVP3 Lublin. Pracowała też w roli prowadzącej pogody i reporterki. Na antenie TVP Info prowadziła programy i pasma „Wstaje dzień”, „Serwis Info”, „Poranek Info”, „Info wieczór” oraz „Info raport”. W 2020 roku wystąpiła w serialu „Barwy szczęścia” w roli Heleny.

Gajadhur Głównym Inspektorem Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego została powołana 6 września 2001 roku. Inspektorzy mogą nakładać mandaty karne na kierowców i mają takie same uprawnienia jak policja. Mogą kierować ruchem, zatrzymać prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Zajmują się nie tylko kontrolą samochodów ciężarowych i firm, ale również autami osobowymi.

Od stycznia 2016 roku wieloletni rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur pełnił obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego. W kwietniu 2017 roku został powołany na Głównego Inspektora Transportu Drogowego przez premier Beatę Szydło na wniosek ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. W 2011 roku Gajadhur bezskutecznie kandydował do Sejmu z warszawskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiany w TAI

Pod koniec kwietnia ze stanowiska szefa TAI został odwołany Jarosław Olechowski. Zastąpił go Michał Adamczyk, prowadzący „Wiadomości” TVP1. Zastępcą Adamczyka został Samuel Pereira (nadzoruje TVP Info). Z kolei stanowisko wiceszefa „Wiadomości” objął Marcin Tulicki. Po zmianach w kierownictwie do redakcji „Wiadomości” dołączyli: Bartosz Łyżwiński i Adam Giza (wcześniej „Panorama” TVP2). Z kolei researcherka Kinga Bednarek awansowała i zaczęła przygotowywać własne materiały.  Wejścia na żywo dla TVP Info przygotowuje także Monika Drozd, wcześniej niewystępująca na wizji dziennikarka sejmowa.

Nowe władze TAI oczekują od reporterów sztandarowego programu informacyjnego Telewizji Polskiej, żeby przygotowywali stand up’y. Ma to zwiększyć wiarygodność materiałów i je urozmaicić. – „Czasy, gdy niektórzy uważali, że są ponad innymi, mogą spóźniać się do studia czy wychodzić z fochem, a wszystkich w redakcji traktować bez szacunku - się skończyły” - napisał w wewnętrznym mailu do dziennikarzy TVP Info wicedyrektor TAI Samuel Pereira. Nowy szef dąży też do zrównania zarobków wszystkich prezenterów kanału informacyjnego.

Z danych Nielsena wynika, że w kwietniu br. kanał TVP Info miał 4,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Prezenterka odeszła z TVP Info na dyrektorskie stanowisko

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iryk
Co oni wyprawiają PiS sami swoi na stanowisku...masakra
odpowiedź
User
Groszek
Nie oglądamy TVP info
odpowiedź
User
Rysio
Głuptasek, ale bardzo chce robić karierę
odpowiedź