SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła zbiórka na uratowanie skażonej Odry

W serwisie Zrzutka wystartowała zbiórka na rzecz ratowania Odry. Akcję zainicjowali Fundacja "to się uda", powołana przez Zrzutka.pl. Kwota niezbędna do działania to aż milion złotych.

Article

W akcję zaangażowane są dwie czołowe koalicje zajmujące się rzekami w Polsce - "Czas na Odrę" oraz "Koalicja Ratujmy Rzeki", w skład których wchodzi ponad 50 organizacji pozarządowych, naukowcy, specjaliści, a także aktywiści.Celem akcji jest dokładne zbadanie aktualnej sytuacji, ocena strat, a także szczegółowe zaplanowanie działań na kolejne lata.

Zbiórka w internecie na rewitalizację skażonej Odry

Zebrane środki pozwolą również uczestniczyć w dokumentowaniu źródeł zanieczyszczeń oraz w postępowaniach administracyjno-sądowych w obronie Odry.

Odra to druga co do wielkości rzeka w Polsce i jedna z największych rzek w Unii Europejskiej. To dom miliardów stworzeń. Dom, który w jednej chwili stał się śmiertelną pułapką.

- Dwudniowy objazd Odry w ramach planowania metodyki oceny strat. Wrażenia na szybko: kto nie widział i nie wąchał, ten nie wie. Zawodowo ochroną przyrody zajmuję się 40 lat i tylko raz byłem tak poruszony… - mówi Jacek Engel z Fundacji Greenmind, członek Koalicji Ratujmy Rzeki i Czas na Odrę

Aby zrewitalizować Odrę, nie wystarczy wpuścić do niej nowych ryb. Proste zarybianie może spowodować odwrotne skutki i pogłębienie katastrofy. Ta dramatyczna sytuacja wymaga przygotowania kompleksowego programu ochrony wód i przyrody, aby dać rzece przestrzeń, by mogła się odnowić - informują organizatorzy zbiórki.

Akcję można wesprzeć pod adresem zrzutka.pl/odratujmy.

Dołącz do dyskusji: Ruszyła zbiórka na uratowanie skażonej Odry

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Po co, Polska to Kuwejt wschodu, stać nas na wydanie 50 mld zł na wojne Ukrainy z Rosją to i na ratowanie naszej rzeki rząd jest stać.
odpowiedź
User
fhg
Jacek Engel z Fundacji Greenmind - pytanie o CV tego pana i jego doświadczenie zawodowe.

odpowiedź
User
Hmmm
Czy jest wpływ inflacji na ludzi i ich portfele?
odpowiedź