SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odświeżone 'Dziecko'

Miesięcznik parentingowy 'Dziecko' (Agora S.A.) zmienił makietę.

Wrześniowy numer, który właśnie pojawił się w kioskach, ma odświeżoną makietę, przez co pismo ma być łatwiejsze w nawigacji. Autorką projektu jest Katarzyna Kaliszuk.

„Dziecko coraz częściej ukazuje się w objętości 120 stron, jest coraz grubsze, ma coraz więcej informacji. Czytają nas nie tylko początkujące mamy i ojcowie, ale także rodzice starszych dzieci, którzy cenią sobie nasze poradnictwo wychowawcze. Zmiany w makiecie służyć mają przede wszystkim czytelnikom - ułatwiają mu nawigację po piśmie” – mówi wortalowi „Wirtualnemedia.pl” Ilona Szajkowska, wydawca pisma i inicjatorka zmian.

Zmniejszyła się liczba działów, dzięki czemu struktura czasopisma jest bardziej przejrzysta. Każdy dział wyróżniony jest kolorem powtarzającym się na winietach oraz
dominującym na stronach danego działu. Pierwszą połowę numeru stanowią dwa najważniejsze działy „Dziecka”, czyli „Pierwszy rok” oraz „Zdrowie”.

„Po te informacje rodzice sięgają najczęściej. Druga część pisma to tematy związane z wychowaniem i rodziną. Zamierzamy rozwijać tematykę rynkową, ponieważ widzimy jak bardzo pomoc w zakupach jest potrzebna młodym rodzicom” – dodaje.

Osobny dział skierowany jest do kobiet w ciąży.

Miesięcznik ”Dziecko”  osiągnął w maju 2006 średnią sprzedaż na poziomie 104 853 egz. wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odświeżone 'Dziecko'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl