SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odświeżony "Przekrój" już w kioskach. "Będziemy niewyparzoną gębą..."

"Nie będziemy się wstydzić mówienia o problemach wykluczenia ekonomicznego, społecznego, edukacyjnego, kulturowego. Będziemy hołubić niepokorne ruchy społeczne, korzystając z siły reportażu społecznego, przestrzeni wolnej kultury" - napisał we wstępie najnowszego numeru "Przekroju" Roman Kurkiewicz, nowy naczelny tygodnika.

We wstępie nowego numeru Kurkiewicz (więcej na ten temat) zapewnia, że w "nowym" "Przekroju" głównymi tematami będą kwestie polityki społecznej. "Chcemy odzyskać przestrzeń publiczną, sferę wspólnego dobra, a nie wyłącznie umościć się w egoistycznym paradygmacie wszechzbawczego zysku i wzrostu PKB" - pisze. Zapewnia też, że nie zamierza tworzyć mediów od nowa, lecz postara się "odnowić ich podstawową, "przekrojową" rolę i zadanie: patrzenie władzy na ręce, zasadę ograniczonego zaufania wobec deklaracji, wobec instytucji".

Wśród nowych autorów tygodnika znaleźli się: Anna Grodzka (posłanka z Ruchu Palikota), Adam Ostolski ("Krytyka Polityczna") i Przemysław Wielgosz ("Le Monde Diplomatique"). W nowym "Przekroju" znajdziemy także teksty Sławomira Sierakowskiego i Michała Sutowskiego ("Krytyka Polityczna"), Pawła Franczaka, Jana Mejora i Stanisława Rajewskiego. Kurkiewicz zachował swoją kolumnę "Lewomyślnie".

Jak wynika z danych ZKDP w październiku 2011 roku sprzedaż “Przekroju” wyniosła 28 237 egz., czyli o 31,16 proc.  mniej niż rok wcześniej (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Odświeżony "Przekrój" już w kioskach. "Będziemy niewyparzoną gębą..."

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Na okładce są błędy. Nie chcę wiedzieć, co jest w środku.
odpowiedź
User
Zuza
Nie wróżę najmniejszych sukcesow .Przekrój stał się organem skrajnego lewactwa. Nie ma w Polsce zapotrzebowania na takie pismo. A bełkotliwy wstępniak nowego naczelnego świadczy o jego kompletnym zagubieniu . Co za język!Co za styl! Za rok Przekroju nie będzie.
odpowiedź
User
Stary Niedzwiedź
Po tresci deklaracjai można by sądzić, że Pan Kurkiewicz zamierza otoczyć swoją opieką takie inicjatywy jak np. "Obrońcy Krzyża" czy "Soilidarni 2010", ale po składzie widać, że to będzie "lewackiej ściemy ciąg dalszy" i podlizywanie się mainstreamowi pod teczową flagą kolorowej-raczej-podległej
odpowiedź