SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odświeżony tygodnik telewizyjny sieci Biedronka

Tygodnik telewizyjny “Kropka TV” wydawany przez Concept Publishing Polska na zlecenie sieci Biedronka zmienił formułę i szatę graficzną. W tytule znacznie poszerzono objętość rubryk dotyczących porad. Wzrosła też cena pisma, a jego nakład zwiększono ponad dwa razy.

Odświeżony tygodnik telewizyjny sieci Biedronka

Objętość  “Kropki TV” po zmianach wzrosła ze 100 do 132 stron, a dodatkowe strony zajęły poszerzone działy poradnicze poświęcone zdrowiu, urodzie, prowadzeniu domu czy tematom prawno-finansowym. W magazynie pojawiła się też sekcja dotycząca dzieci. Dodatkowo do każdego wydania dołączana jest teraz 24-stronicowa wkładka “Kuchnia od kuchni” z przepisami od czytelników, poradami kulinarnymi czy poradami dot. urządzania kuchni. Bez zmian pozostała liczba stacji, których program jest prezentowany w „Kropce TV” (72). Nową szatę graficzną pisma przygotowało studio graficzne CCP.

Łukasz Skalski, członek zarządu Concept Publishing Polska, informuje, że zmiany w “Kropce TV” to wynik badań jakościowych i ilościowych przeprowadzonych przez CCP wspólnie z Jeronimo Martins (właściciel Biedronki). Badania te pokazały, że czytelnicy oczekują od magazynu większej liczby porad. Dodanie tych treści do pisma z programem TV przedłużyć ma także żywotność tytułu. Zmiany wprowadzono pod kierownictwem Artura Kosińskiego, który od kwietnia br. jest redaktorem naczelnym tygodnika. Wcześniej pracował on w TV guide'ach Wydawnictwa Bauer (więcej na ten temat). 

Nakład “Kropki TV” został podniesiony z 200-250 tys. do 450 tys. egz. Skalski podaje, że dotychczas sprzedawało się niemal 100 proc. nakładu pisma. - Egzemplarzy wręcz brakowało, stąd decyzja o tak dużym podniesieniu nakładu – mówi nam Skalski. W górę o 20 groszy poszła też cena tygodnika, który kosztuje teraz 1,69 zł. Nadal dostępny jest wyłącznie w sieci Biedronka.

Relaunch pisma wsparty jest kampanią promocyjną prowadzoną w miejscu sprzedaży (m.in. rekomendacja kasjerek, plakaty nad kasami, na standach z magazynem i na wózkach sklepowych) oraz ogólnopolskimi akcjami ATL oraz BTL  (billboardy, kampania telewizyjna w ogólnopolskich stacjach TV oraz w Radiu Zet). Działania w telewizji przygotowało Jeronimo Martins (są one częścią kampanii promocyjnej Biedronki), zaś w radiu – CCP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odświeżony tygodnik telewizyjny sieci Biedronka

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Tylko dlaczego taki okrutnie brzydki ten tygodnik?
odpowiedź
User
P.M.
Okładka prezentuje się nieźle, ciekawe co w środku?
odpowiedź
User
kama
no no... zdecydowanie lepiej!
odpowiedź