SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odszkodowanie dla DPTG od TPSA wyższe o ok. 467 mln zł od utworzonej rezerwy

Odszkodowanie w wysokości równowartość 1.568 mln zł zasądzone od Telekomunikacji Polskiej (TPSA) na rzecz spółki DPTG przekracza o ok. 467 mln zł utworzoną na ten cel rezerwę, poinformowała firma w komunikacie. Różnica może obciążyć wynik TPSA za III kw.

Odszkodowanie dla DPTG od TPSA wyższe o ok. 467 mln zł od utworzonej rezerwy

"Zarząd TPSA dokonał właściwego, zdaniem zarządu, szacunku rezerwy na ten cel w oparciu o odpowiednią interpretację i stosowanie do postanowień umowy, co zostało poparte opiniami zewnętrznego doradcy prawnego i innych ekspertów. Kwota wynikająca z dzisiejszego wyroku przekracza całkowitą wartość utworzonej przez zarząd TPSA rezerwy o ok. 467 mln zł" - czytamy w komunikacie spółki.

TPSA podała, że wpłynie to niekorzystnie na skonsolidowany wynik finansowy netto grupy za okres dziewięciu miesięcy, upływający 30 września 2010 r., i za cały rok kończący się 31 grudnia 2010 r. Cele w zakresie wolnych przepływów finansowych netto określone przez TPSA w dniu 28 lipca 2010 r., w momencie ogłoszenia wyników za I poł. 2010 r., pozostają aktualne, ponieważ zostały one określone z wyłączeniem zdarzeń nadzwyczajnych i nieprzewidzianych decyzji regulacyjnych.

Spór między spółkami dotyczy ustalenia wielkości przesyłu przez światłowodowy system telekomunikacyjny NSL w Polsce.

TPSA miała 609 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 703 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 7860 mln zł wobec 8497 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odszkodowanie dla DPTG od TPSA wyższe o ok. 467 mln zł od utworzonej rezerwy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl