SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Odtwórz losowo" - nowy przycisk dla niezdecydowanych użytkowników Netflixa (wideo)

Netflix wprowadził nową funkcję "Odtwórz losowo", która ma pomóc użytkownikom w szybkim znalezieniu serialu lub filmu do obejrzenia.

Article

Funkcję "Odtwórz losowo" użytkownicy Netfliksa mogą znaleźć w kilku miejscach w streamingowym serwisie: pod nazwą profilu, w dziesiątym rzędzie na stronie głównej oraz w menu po lewej stronie ekranu.

Po kliknięciu przycisku "Odtwórz losowo", usługa zaproponuje użytkownikowi serial lub film na podstawie wcześniej obejrzanych przez niego tytułów. Jeśli jednak propozycja nie spodoba się użytkownikowi, będzie on mógł wybrać opcję "Odtwórz coś innego". Wówczas serwis zaoferuje mu serial lub film zupełnie nowy, już oglądany, z listy użytkownika bądź niedokończony, do którego być może chciałby wrócić.

"Czasami po prostu nie chcemy podejmować decyzji. Przykładowo w piątkowy wieczór po długim tygodniu pracy. Albo gdy otwieramy lodówkę pełną jedzenia, ale nie mamy ochoty na nic szczególnego. Czy też podczas rodzinnego wieczoru filmowego, kiedy nie można się porozumieć, co obejrzeć. Wszyscy to znamy. Czasami po prostu chcesz włączyć Netflixa i od razu zacząć oglądać coś nowego. Właśnie dlatego stworzyliśmy funkcję "Odtwórz losowo" – po prostu siadasz i oglądasz." - tłumaczy Cameron Johnson, dyrektor działu ds. innowacyjności produktu w Netflixie.

Funkcja "Odtwórz losowo" w pełni obsługuje konwersję tekstu na mowę (TTS) dla użytkowników korzystających z czytników ekranowych.

Netflix ma ponad 207 mln subskrybentów

Na koniec marca tego roku Netflix miał 207,64 mln płacących użytkowników, wobec 182,86 mln rok wcześniej i 203,66 mln na koniec grudnia ub.r. W zeszłym kwartale liczba subskrybentów zwiększyła się o 3,98 mln, dużo mniej od prognozowanego przez firmę wzrostu o 6 mln.

Wpływy Netflixa w pierwszym kwartale tego roku wyniosły 7,16 mld dolarów, po wzroście o 24 proc. rok do roku. Zysk operacyjny poszedł w górę z 958 mln do 1,96 mld dolarów, marża operacyjna - z 16,6 do 27,4 proc., a zysk netto - z 709 mln do 1,71 mld dolarów. Każdy z tych wskaźników osiągnął rekordową wartość.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Odtwórz losowo" - nowy przycisk dla niezdecydowanych użytkowników Netflixa (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl