SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odwołano prezesa Gino Rossi

Rada nadzorcza spółki Gino Rossi odwołała z dniem 7 września 2011r. z pełnienia stanowiska prezesa Witolda Jesionowskiego i powołała na pełniącego obowiązki prezesa przewodniczącego RN i jednego z głównych akcjonariuszy spółki Jana Pilcha na okres do 14 października br., podała firma w komunikacie.

Odwołano prezesa Gino Rossi

"Spółka jest w końcowej fazie rekrutacji na stanowisko prezesa zarządu. Chcemy pozyskać osobę z dużym doświadczeniem w branży, która pomoże nam zrealizować przedstawione niedawno cele strategiczne" - powiedział Pilch.

Plany Grupy zakładają między innymi odświeżenie i wzmocnienie pozycji rynkowej marki Gino Rossi oraz rozwój krajowej sieci sklepów funkcjonujących zarówno pod tą marką, jak i pod marką Simple. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia przychodów oraz rentowności spółki, podano też w komunikacie.

Spółka podała na początku września, że prognozuje, iż w 2011 roku osiągnie 2,71 mln zł skonsolidowanej straty netto (wobec 6,36 mln zł zysku w ub.r.), zaś w 2012 roku wypracuje zysk netto w wysokości 7,90 mln zł. Przychody mają w tych latach kształtować się na poziomie odpowiednio: 190,11 mln zł i 210,99 mln zł (wobec 181,61 mln zł w ub.r.).

Gino Rossi miało 5,85 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2011 roku wobec 0,70 mln zł zysku rok wcześniej.  Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 2,86 mln zł wobec 3,15 mln zł zysku rok wcześniej.  Skonsolidowane przychody wyniosły 85,78 mln zł wobec 86,62 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odwołano prezesa Gino Rossi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl