SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Odwróceni. Ojcowie i córki” od 18 lutego w TVN (zwiastun)

W poniedziałek, 18 lutego o godz. 21.30 TVN rozpocznie emisję drugiej serii „Odwróconych”, która nosi tytuł „Odwróceni. Ojcowie i córki”. Za pomysł i scenariusz odpowiadają Artur Kowalewski, Dariusz Suska i Wojciech Zimiński.

Kadr z serialu "Odwróceni 2", fot. TVNArticle

Serial opowie o dalszych losach byłego gangstera Blachy (w tej roli Robert Więckiewicz) i emerytowanego policjanta Sikory (Artur Żmijewski). W odcinkach pojawią się dorosłe dzieci bohaterów, natomiast skruszony świadek koronny zostanie celebrytą, który wydał kilka książek o mafii i korzysta ze swojej dawnej złej sławy.

Prace na planie „Odwróconych. Ojców i córek” trwały od 29 sierpnia do 6 grudnia ub.r. Zdjęcia powstawały głównie w Warszawie, ale ekipa pracowała także w Augustowie i Stańczykach.

Premierowe odcinki serialu będzie można oglądać w poniedziałki o godz. 21.30, począwszy od 18 lutego 2019 roku.

W produkcji wystąpią m.in. Małgorzata Foremniak, Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Schuchardt, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Andrzej Zieliński, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Olaf Lubaszenko i Mirosław Zbrojewicz.

Do obsady dołączyli również aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Ziętek, Bartosz Gelner i Bartosz Bielenia.

Za pomysł i scenariusz odpowiadają Artur Kowalewski, Dariusz Suska i Wojciech Zimiński. Serial reżyserują Michał Gazda (odpowiadał także za pierwszą odsłonę „Odwróconych”) oraz Jan Holoubek. Autorem zdjęć są Tomasz Augustynek oraz Bartek Kaczmarek, a producentem - Artur Kowalewski.

Świadek koronny Blacha jako celebryta. Inspiracja Masą?

Wydarzenia drugiego sezonu rozgrywają się kilkanaście lat później. Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. Członkowie grupy pruszkowskiej przebywają na wolności, odsiedzieli swoje wyroki i stali się legalni. „Stary Pruszków” nie istnieje. Ten, który go zlikwidował - komisarz Paweł Sikora jest emerytowanym policjantem. Jego córka Lidka (Joanna Balasz) poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej.

Odwrócony przez Sikorę gangster Jan „Blacha” Blachowski stał się biznesmenem, literatem i jedynym na świecie świadkiem koronnym celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii, spija śmietankę swojej dawnej złej sławy. Jego córka Kasia (Eliza Rycembel) skończyła z wyróżnieniem prawo.

Warto zauważyć, że najsławniejszy polski świadek koronny Jarosław Sokołowski ps. Masa, zajmujący niegdyś wysoką pozycję w gangu pruszkowskim, także zajmował się pisaniem książek o polskiej mafii. Promując swoje książki udzielał wielu wywiadów.

Ponowne spotkanie Blachy i Sikory

Nierozwiązane wydarzenia z przeszłości niespodziewanie wracają do bohaterów. Śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory prowadzi Lidka razem ze swoim partnerem w policji Latą (Tomasz Schuchardt). Komisarz-emeryt Paweł Sikora i gangster-literat Blacha muszą znów zacząć współpracować, żeby przeżyć. Obaj doświadczą lęku o własne dzieci.

- Nowi „Odwróceni” to przede wszystkich historia o relacjach ojców i córek. Czy da się oszukać demony przeszłości? Czy córki muszą zapłacić za winy ojców? Rozwiązanie zaskoczy wszystkich bohaterów, a pod koniec historii nic nie będzie takie jak na jej początku - jakiś czas temu zapowiadało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Discovery.

Powrót serialu po 12 latach

Pierwszą część serialu kryminalnego o warszawskich gangach stacja TVN emitowała wiosną 2007 roku. Była to produkcja sensacyjna z silnie rozbudowanym wątkiem obyczajowym, inspirowana wojną gangów z lat 90. - pruszkowskiego z wołomińskim.

Akcja „Odwróconych” rozgrywała się w Warszawie. Głównymi bohaterami serialu byli Paweł Sikora (w tej roli Artur Żmijewski), doświadczony policjant z Centralnego Biura Śledczego oraz Jan „Blacha” Blachowski (Robert Więckiewicz) - gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Policjant próbuje pozyskać gangstera jako policyjne źródło, zaś przestępca chce skorumpować policjanta.

W serialu zagrała plejada polskich aktorów, m.in. Małgorzata Foremniak (wcielająca się w postać Miry, żony Blachy), Anna Radwan, Anna Dereszowska, Andrzej Zieliński, Maciej Kozłowski, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior czy Szymon Bobrowski.

Serial oglądało wtedy średnio 2,6 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,38 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Odwróceni. Ojcowie i córki” od 18 lutego w TVN (zwiastun)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wolfgang
Dlatego córki Sikory nie gra Natalia Rybicka tak jak w pierwszym sezonie?
odpowiedź