SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Office Web Apps w polskiej wersji dla użytkowników Hotmaila

Posiadacze bezpłatnych kont pocztowych Hotmail w Polsce i ponad 150 krajach mogą już wyświetlać i edytować dokumenty Word, Excel, PowerPoint i OneNote w oknie przeglądarki internetowej, korzystając z pakietu Office Web Apps.

Office Web Apps w polskiej wersji dla użytkowników Hotmaila

Do korzystania z Office Web Apps potrzebne jest konto pocztowe Hotmail lub Windows Live ID i dostęp do internetu. Dokumenty, prezentacje, arkusze kalkulacyjne czy notatki stworzone w Office Web Apps można zapisywać na dysku komputera lub przechowywać i udostępniać na wirtualnym dysku SkyDrive o pojemności 25 GB.

Microsoft podaje, że od momentu uruchomienia Office Web Apps z tej możliwości pracy z dokumentami skorzystało do tej pory 30 milionów internautów w kilkunastu krajach, a w najbliższym czasie spodziewany jest znaczący wzrost tej liczby.

Office Web Apps jest zgodny z pakietem biurowym Microsoft Office 2010, a dokumenty tworzone w starszych wersjach tego pakietu są konwertowane do nowych standardów. Z tej formy pracy nad dokumentami Office można także korzystać w wielu modelach smartfonów.

Wprowadzenie Office Web Apps jest ostatnim elementem trwającego kilka miesięcy procesu przebudowy poczty Hotmail, Galerii Fotografii, komunikatora Messenger i innych usług wchodzących w skład Windows Live, z którego według danych Microsoftu codziennie korzysta ponad 360 milionów osób na całym świecie.

Z bezpłatnego pakietu Office Web Apps można korzystać za pośrednictwem przeglądarek Internet Explorer 9 beta, Internet Explorer 7 i 8, Chrome 3, Safari 4 oraz Firefox 3.5 i ich nowszych wersji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Office Web Apps w polskiej wersji dla użytkowników Hotmaila

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl