SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Teleexpress” nowym liderem, „Wiadomości” wyprzedziły „Fakty”

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w grudniu ub.r. został „Teleexpress” pokazywany w TVP1 i TVP Info, który wyprzedził „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Studio „Teleexpressu” Article

„Teleexpress” TVP1 i TVP Info w grudniu 2019 roku oglądało średnio 3,07 mln widzów, co zapewniło stacjom 27,26 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 1,05 proc. widzów, czyli 33 tys. oglądających, a jego udział wzrósł z 27,05 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia oglądalność „Teleexpressu” w TVP1 w zeszłym miesiącu wyniosła 2,37 mln widzów, a w TVP Info - 698 tys.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowały „Wiadomości” TVP1 i TVP Info. Widownia tego dziennika zwiększyła się o 6,34 proc. (179 tys. osób) do 3 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku wzrósł z 19,17 proc. do 20,75 proc.

Dziennik w TVP1 śledziło 2,36 mln widzów, a w TVP Info było to 639 tys. osób.

Podium uzupełniają „Fakty”, które spadły z pozycji lidera. Ich oglądalność w TVN i TVN24 BiS w ciągu roku spadła o 4,32 proc. (najbardziej w zestawieniu), czyli o 134 tys. widzów. W grudniu 2019 roku wyniosła 2,97 mln osób (2,68 mln w TVN i 286 tys. w TVN24 BiS). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 21,30 proc. (rok wcześniej było to 21,97 proc.).

Miesiąc temu Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN „postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie”. Jego stanowisko objął Michał Samul, który współpracował z nim od początku istnienia TVN24. Przez najbliższe miesiące Adam Pieczyński będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News. Widownia tego dziennika wyniosła 2,23 mln osób, po spadku o 1,55 proc. (35 tys. widzów). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 2 mln osób, a w Polsacie News było to 232 tys.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info wzrósł o 13,29 proc. (najbardziej w zestawieniu) do 1,82 mln widzów (1,26 mln w Dwójce i 554 tys. w stacji informacyjnej).

 

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w listopadzie 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 1,88 proc. do 1,01 mln oglądających. Jednocześnie był to jedyny spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które śledziło 897 tys. osób (do góry o 5,02 proc.). Podium uzupełnia „Teleexpress” (693 tys. widzów; + 1,51 proc.).

Czwarte były „Wiadomości” (657 tys. widzów; + 4,73 proc.), a piąta - „Panorama” (422 tys. widzów; + 30,25 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Teleexpress” nowym liderem, „Wiadomości” wyprzedziły „Fakty”

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek Olo
To już było wiadomo od dawna, nawet firmy przyjazne TVN nie dały radę ukryć faktu że TVP ma większa oglądalność. Dlatego mówię najważniejsze aby porównywać serwisy informacyjne w obu stacjach i wyciągać WŁASNE wnioski. Nie raz spotkałem się z taką sytuacją że ktoś oglądał tylko "Fakty TVN" i twierdził że "Wiadomości" to propaganda. Ja mu mówię ok masz prawo tak uważać ale oglądnij serwisy TVP Info i dopiero wtedy oceń. Potem okazuje się że takie osoby mówią mi że w zasadzie to nie widzą jakiś nieprawidłowości w serwisach TVP a nawet więcej mogli się dowiedzieć i przerzucili się na TVP bo w TVN-ie tylko czarna propaganda.
odpowiedź
User
IOP
jedna jest zasada TVP i TVN rządzą tu nie sprawdza się zasada gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta ( Polsat News) ..
60 14
odpowiedź
User
Jjkb
Za wiadomościami nie przepadam, jednak w piątek pozytywnie mnie zaskoczyli. Chodzi o to, że oni jako jedyni dali szerokie relacje o Iranie i sytuacji na bliskim wschodzie. Tvn tradycyjnie bzdety o Schetynie, a wydarzenia w ogóle olały ten temat, tzn Iran
odpowiedź
User
Tomasz
W Faktach tylko sądy, kagańce, tragedie, wypadki..., wszystko, co najgorsze dzieje się w kraju. Ani krzty pozytywnego przekazu. Ile można na takie coś patrzeć i tego słuchać...?
odpowiedź
User
Ja_2020
Nie ma się co dziwić. Dużo wolnego i świątecznych dni, a wtedy od lat TVP miała więcej widzów. Widzowie TVN w święta oglądają mniej telewizji.
44 78
odpowiedź