SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Teleexpress” nowym liderem, „Wiadomości” wyprzedziły „Fakty”

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w grudniu ub.r. został „Teleexpress” pokazywany w TVP1 i TVP Info, który wyprzedził „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Ziemiec, fot. TVPArticle

„Teleexpress” TVP1 i TVP Info w grudniu 2019 roku oglądało średnio 3,07 mln widzów, co zapewniło stacjom 27,26 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 1,05 proc. widzów, czyli 33 tys. oglądających, a jego udział wzrósł z 27,05 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia oglądalność „Teleexpressu” w TVP1 w zeszłym miesiącu wyniosła 2,37 mln widzów, a w TVP Info - 698 tys.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowały „Wiadomości” TVP1 i TVP Info. Widownia tego dziennika zwiększyła się o 6,34 proc. (179 tys. osób) do 3 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku wzrósł z 19,17 proc. do 20,75 proc.

Dziennik w TVP1 śledziło 2,36 mln widzów, a w TVP Info było to 639 tys. osób.

Podium uzupełniają „Fakty”, które spadły z pozycji lidera. Ich oglądalność w TVN i TVN24 BiS w ciągu roku spadła o 4,32 proc. (najbardziej w zestawieniu), czyli o 134 tys. widzów. W grudniu 2019 roku wyniosła 2,97 mln osób (2,68 mln w TVN i 286 tys. w TVN24 BiS). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 21,30 proc. (rok wcześniej było to 21,97 proc.).

Miesiąc temu Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN „postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie”. Jego stanowisko objął Michał Samul, który współpracował z nim od początku istnienia TVN24. Przez najbliższe miesiące Adam Pieczyński będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News. Widownia tego dziennika wyniosła 2,23 mln osób, po spadku o 1,55 proc. (35 tys. widzów). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 2 mln osób, a w Polsacie News było to 232 tys.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info wzrósł o 13,29 proc. (najbardziej w zestawieniu) do 1,82 mln widzów (1,26 mln w Dwójce i 554 tys. w stacji informacyjnej).

 

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w listopadzie 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 1,88 proc. do 1,01 mln oglądających. Jednocześnie był to jedyny spadek w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które śledziło 897 tys. osób (do góry o 5,02 proc.). Podium uzupełnia „Teleexpress” (693 tys. widzów; + 1,51 proc.).

Czwarte były „Wiadomości” (657 tys. widzów; + 4,73 proc.), a piąta - „Panorama” (422 tys. widzów; + 30,25 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Dołącz do dyskusji: „Teleexpress” nowym liderem, „Wiadomości” wyprzedziły „Fakty”

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek Olo
To już było wiadomo od dawna, nawet firmy przyjazne TVN nie dały radę ukryć faktu że TVP ma większa oglądalność. Dlatego mówię najważniejsze aby porównywać serwisy informacyjne w obu stacjach i wyciągać WŁASNE wnioski. Nie raz spotkałem się z taką sytuacją że ktoś oglądał tylko "Fakty TVN" i twierdził że "Wiadomości" to propaganda. Ja mu mówię ok masz prawo tak uważać ale oglądnij serwisy TVP Info i dopiero wtedy oceń. Potem okazuje się że takie osoby mówią mi że w zasadzie to nie widzą jakiś nieprawidłowości w serwisach TVP a nawet więcej mogli się dowiedzieć i przerzucili się na TVP bo w TVN-ie tylko czarna propaganda.
odpowiedź
User
IOP
jedna jest zasada TVP i TVN rządzą tu nie sprawdza się zasada gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta ( Polsat News) ..
odpowiedź
User
Jjkb
Za wiadomościami nie przepadam, jednak w piątek pozytywnie mnie zaskoczyli. Chodzi o to, że oni jako jedyni dali szerokie relacje o Iranie i sytuacji na bliskim wschodzie. Tvn tradycyjnie bzdety o Schetynie, a wydarzenia w ogóle olały ten temat, tzn Iran
odpowiedź