SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” z największymi udziałami na Śląsku, „Wiadomości” w rejonie kieleckim , a „Wydarzenia” na Lubelszczyźnie

Analizując dane oglądalności „Faktów”, „Wydarzeń” i „Wiadomości” w rozbiciu na województwa wynika, że program informacyjny TVN ma najwyższe udziały w regionie śląskim, małopolskim i łódzkim, TVP1 - świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim, a Polsatu - lubelskim i podlaskim.

Article

Średnia widownia „Faktów” TVN i TVN24 BiS w okresie od 1 marca do 31 maja 2020 roku wśród wszystkich widzów wyniosła 3,40 mln widzów, co przełożyło się na 25 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej zwiększyła się o 400 tys. - wynika z analizy agencji Wavemaker na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Konkurencyjne „Wiadomości” TVP1 i TVP Info w analizowanym okresie oglądało 3,26 mln widzów (22,8 proc. udziału). Dziennik zanotował wzrost wynoszący 760 tys. osób.

Z kolei „Wydarzenia” Polsat i Polsat News śledziło 2,30 mln osób (SHR% na poziomie 17,3 proc.), po wzroście o 250 tys.

„Fakty” z największymi udziałami na Śląsku

Agencja Wavemaker przeanalizowała dane oglądalności serwisów w rozbiciu na województwa. Wynika z nich, że wszystkie trzy dzienniki w zależności od regionu cechują się dużymi dysproporcjami udziałów w rynku telewizyjnym.

„Fakty” TVN najwyższe udziały notują w województwie śląskim (SHR% wyniósł 28,8 proc.), małopolskim i łódzkim (po 28,2 proc.).

Dziennik TVN najsłabiej wypada w woj. lubelskim (16,4 proc.) i pomorskim (18,9 proc.).

„Wiadomości” TVP1 najlepiej sobie radzą w trzech województwach: świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim, w których mają po odpowiednio 33,6 proc., 32,3 proc. i 31,8 proc. udziału.

Najgorszy wynik serwis telewizyjnej Jedynki zanotował w województwie wielkopolskim (15,9 proc.) oraz pomorskim (17,3 proc.).

Z kolei „Wydarzenia” Polsatu najwyższy udział miały w województwie lubelskim (27,9 proc.) i podlaskim (23,7 proc.).

Serwis Telewizji Polsat najgorsze wyniki zanotował w województwie podkarpackim (12 proc.) oraz małopolskim (12,5 proc.).

Dziennik TVN w badanym okresie względem analogicznego okresu rok wcześniej zanotował wzrosty widowni w 14 województwach, a spadki - w 2 regionach.

Serwis Polsatu zyskał w 12 województwach, a w 4 regionach nastąpił spadek. Z kolei czołowy dziennik Telewizji Polskiej we wszystkich województwach zanotował wyraźne wzrosty.

Jak czytamy w komunikacie, analizowano okres, w którym na zachowania widzów wpływała nietypowa sytuacja społeczna. Mogła ona sprzyjać większemu zainteresowaniu informacjami przede wszystkim w publicznych mediach, gdzie Polacy szukali oficjalnych komunikatów władz”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” z największymi udziałami na Śląsku, „Wiadomości” w rejonie kieleckim , a „Wydarzenia” na Lubelszczyźnie

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
widać dominację faktów w ważniejszych województwach, a wiadomości w prowincjonalnych. ciekaw jak to by wyglądały cyferki w podziale na wielkie masta - wsie
odpowiedź
User
Tofik
my nie oglądamy Wiadomości TVP nie idzie oglądać...
odpowiedź
User
Rygiki
FAKTY TVN najlepsza i lepiej się ogląda o 19:00
odpowiedź