SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV najchętniej oglądany w kwietniu, Polsat Doku zyskał najwięcej

W kwietniu br. zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej straciło BBC Brit - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Udział kanału Fokus TV w kwietniu 2018 roku wyniósł 1 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 31,58 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,61 proc. (w dół o 4,69 proc.).

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,56 proc., po wzroście udziału w porównaniu do kwietnia 2017 roku o 1,82 proc.

Z 21. na 18. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w kwietniu br. wyniósł 0,07 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 75 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał BBC Brit, którego udział zmalał o 54,55 proc. do 0,05 proc. Kanał ten spadł z miejsca 17. na 20.

W grupie komercyjnej w kwietniu 2018 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,02 proc., po wzroście o 29,11 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,73 proc. (zmniejszył się on o 2,67 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,47 proc.; w dół o 11,32 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, którego średni wynik wzrósł o 71,43 proc. do 0,12 proc.

Na przeciwnym biegunie również i w tym ujęciu znalazło się BBC Brit - strata tej stacji wyniosła 55,56 proc. do 0,08 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV najchętniej oglądany w kwietniu, Polsat Doku zyskał najwięcej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bombino
BBC Earth oglada sie na prawdę przyjemnie. Fajne,że emitują dużo nowych serii po godz 22. Merytorycznie BBC wypada najlepiej, podobnie trzyma poziom bbc lifestyle.
odpowiedź
User
Mich
powodem wzrostu oglądalności Polsat Doku i H2 w kwietniu było dodanie tych kanałów do sieci kablowej Vectra oraz otwarte okno tych kanałów do końca miesiąca
odpowiedź
User
to nie tak
powodem wzrostu oglądalności Polsat Doku i H2 w kwietniu było dodanie tych kanałów do sieci kablowej Vectra oraz otwarte okno tych kanałów do końca miesiąca

Fejk nius i bulszit.... Otwarte okno na Vectrze było do 5 kwietnia a nie do końca miesiąca jak piszesz.
odpowiedź