SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności w kwietniu. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

W kwietniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Water Planet - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w kwietniu 2019 roku wyniósł 0,83 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 17,11 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,64 proc. (do góry o 5,12 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,57 proc., po spadku udziału w porównaniu do kwietnia 2018 roku o 10,90 proc.

Z 19. na 15. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział w kwietniu br. wyniósł 0,12 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 79,10 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał Water Planet, którego udział zmalał o 62,50 proc. do 0,003 proc. Kanał ten w zestawieniu był ostatni.

W grupie komercyjnej w kwietniu 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,06 proc., po spadku o 7,75 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,74 proc. (w dół o 27,87 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,61 proc.; - 16,67 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Nature, którego średni wynik wzrósł o 92,59 proc. do 0,05 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazło się History 2 - strata tej stacji wyniosła tutaj 49,59 proc. do 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w kwietniu. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl