SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych. TVP Historia i Discovery Channel uzupełniają podium

W lipcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mogły dwie stacje: BBC Brit i Canal+ Discovery, a na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature.

Udział kanału Fokus TV w lipcu 2017 roku wyniósł 0,74 proc., po spadku względem lipca 2016 roku o 11,90 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,56 proc., po spadku o 6,67 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,46 proc., po stracie udziału w porównaniu do lipca ub.r. wynoszącej 14,81 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w lipcu br. wyniósł 0,04 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mogły dwie stacje: BBC Brit i Canal+ Discovery, których wyniki się podwoiły. Udział pierwszej stacji w analizowanym miesiącu wzrósł do 0,10 proc., a tej drugiej - do 0,02 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature, który w rankingu spadł z lokaty 19. na 22. Jego udział, po stracie o 57,14 proc., wyniósł 0,02 proc.

W grupie komercyjnej w lipcu 2017 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,79 proc., po spadku o 20,20 proc.

Drugi był Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,62 proc. (zmniejszył się on o 23,46 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,48 proc.; w dół o 11,11 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem również pochwalić się mógł kanał BBC Brit, którego średni wynik zwiększył się o 122,22 proc. do 0,20 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał CBS Reality - jego strata wyniosła 58,33 proc. do 0,05 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych. TVP Historia i Discovery Channel uzupełniają podium

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek_Sz
Dokumentalnych?

A które to? Dokumenty na pewno są na PLANETE+ oraz w tvn24. Pozostałe stacje tematyczne, o których mowa powyżej nadają programy popularno naukowe. Dokument to zupełnie inna para kaloszy!
odpowiedź
User
Gość54321
Do Marek_Sz: Nie mam dostępu do tych płatnych, ale z tych stacji, na Fokus TV oraz TVP Historia są dokumenty. Poza tym na TVP Historia nie ma programów popularno-naukowych. Nie pisz głupot.
odpowiedź
User
Thx
Lider Fokus TV a nadaje w marnej jakości SD...
odpowiedź