SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych. TVP Historia i Discovery Channel uzupełniają podium

W lipcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem pochwalić się mogły dwie stacje: BBC Brit i Canal+ Discovery, a na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature.

Article

Udział kanału Fokus TV w lipcu 2017 roku wyniósł 0,74 proc., po spadku względem lipca 2016 roku o 11,90 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,56 proc., po spadku o 6,67 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,46 proc., po stracie udziału w porównaniu do lipca ub.r. wynoszącej 14,81 proc.

Na 21. miejscu uplasował się nowy kanał satelitarny Polsat Doku, który ruszył 10 lutego br., a jego średni udział w lipcu br. wyniósł 0,04 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największym wzrostem pochwalić się mogły dwie stacje: BBC Brit i Canal+ Discovery, których wyniki się podwoiły. Udział pierwszej stacji w analizowanym miesiącu wzrósł do 0,10 proc., a tej drugiej - do 0,02 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazł się Polsat Viasat Nature, który w rankingu spadł z lokaty 19. na 22. Jego udział, po stracie o 57,14 proc., wyniósł 0,02 proc.

W grupie komercyjnej w lipcu 2017 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,79 proc., po spadku o 20,20 proc.

Drugi był Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,62 proc. (zmniejszył się on o 23,46 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,48 proc.; w dół o 11,11 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem również pochwalić się mógł kanał BBC Brit, którego średni wynik zwiększył się o 122,22 proc. do 0,20 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał CBS Reality - jego strata wyniosła 58,33 proc. do 0,05 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem kanałów dokumentalnych. TVP Historia i Discovery Channel uzupełniają podium

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek_Sz
Dokumentalnych?

A które to? Dokumenty na pewno są na PLANETE+ oraz w tvn24. Pozostałe stacje tematyczne, o których mowa powyżej nadają programy popularno naukowe. Dokument to zupełnie inna para kaloszy!
11 9
odpowiedź
User
Gość54321
Do Marek_Sz: Nie mam dostępu do tych płatnych, ale z tych stacji, na Fokus TV oraz TVP Historia są dokumenty. Poza tym na TVP Historia nie ma programów popularno-naukowych. Nie pisz głupot.
9 8
odpowiedź
User
Thx
Lider Fokus TV a nadaje w marnej jakości SD...
9 8
odpowiedź
User
tyk
Szczególnie tych w polskim wydaniu np. Bieszczady z których myślałem że pokarzą mi ich piękno ale nie pokazują w nim jakiś drwali!!!. Kolejny, złomowisko , tutaj nie ma słów żeby wyrazić opinie , nie o tym gniocie tylko o pomysłodawcy tego czegoś. Na usta cisną się tylko jedne słowa"IDIOTA". Następny poszukiwacze złota czy jakoś tak. Skąd oni biorą obsady do tych ich paradokumentów?!! To nie są dokumenty to są zwykłe gnioty w polskim wydaniu albo paradokumenty dla idiotów kręcone i wymyślone przez idiotów.
9 8
odpowiedź