SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności. DTX najbardziej w dół

W lipcu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał DTX - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w lipcu 2019 roku wyniósł 1 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 10,89 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Drugie miejsce zajęła TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,63 proc. (do góry o 7,57 proc.).

Podium uzupełnia stacja TVN Turbo. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,50 proc., po spadku udziału w porównaniu do lipca 2018 roku o 12,72 proc.

Z 19. na 12. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział w lipcu br. wyniósł 0,16 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 114,67 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał DTX, którego udział zmalał o 39,10 proc. do 0,08 proc. Kanał ten w zestawieniu spadł z 13. na 19. lokatę.

W grupie komercyjnej w lipcu 2019 roku liderami ex aequo były kanały Fokus TV i TVN Turbo z udziałem na poziomie 0,96 proc. Średni miesięczny wynik w rynku telewizyjnym pierwszej z tych stacji wzrósł o 9,97 proc., a drugiej - spadł o 5,51 proc.

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł BBC Brit, którego średni wynik wzrósł o 128,57 proc. do 0,24 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Adventure - strata tej stacji wyniosła tutaj 60 proc. do 0,004 proc. udziału.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności. DTX najbardziej w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl