SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV najchętniej oglądany w lutym, Polsat Doku podwoił wynik

W lutym br. zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej straciły Polsat Viasat Nature - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Udział kanału Fokus TV w lutym 2018 roku wyniósł 0,93 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 25,68 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,60 proc. (w dół o 6,25 proc.).

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,52 proc., po spadku udziału w porównaniu do lutego 2017 roku o 16,13 proc.

Z 22. na 17. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w lutym br. wyniósł 0,06 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 100 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Z kolei największy spadek odnotowała Polsat Viasat Nature, której udział zmalał o połowę do 0,03 proc.

W grupie komercyjnej w lutym 2018 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,92 proc., po wzroście o 13,58 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel (będący rok temu liderem ex aequo z Fokusem TV), którego udział wyniósł 0,70 proc. (zmniejszył się on o 13,58 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,44 proc.; w dół o 24,14 proc.).

W tej grupie wiekowej też największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Doku, którego średni wynik wzrósł o 33,33 proc. do 0,04 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazło się BBC Brit- strata tej stacji wyniosła 55,56 proc. do 0,08 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV najchętniej oglądany w lutym, Polsat Doku podwoił wynik

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
DOKU, nie DOCU.
odpowiedź