SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem w lutym. Discovery Channel wyprzedziło TVP Historię i TVN Turbo

W lutym br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z czwartego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła TVP Historię i TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogło BBC Earth, a najwięcej stracił kanał Water Planet - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w lutym 2019 roku wyniósł 0,92 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 1,29 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z czwartego na drugie miejsce awansowała stacja Discovery Channel. Jej udział w rynku to 0,66 proc. (do góry o 27,36 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadło TVN Turbo. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,61 proc., po spadku udziału w porównaniu do lutego 2018 roku o 2,58 proc.

Z 17. na 12. miejsce awansowało BBC Earth, którego średni udział w lutym br. wyniósł 0,16 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 116 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał Water Planet, którego udział zmalał o 71,43 proc. do 0,002 proc. Kanał ten w zestawieniu był ostatni.

W grupie komercyjnej w lutym 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,11 proc., po wzroście o 2,50 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,90 proc. (w dół o 2,50 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,87 proc.; + 24,25 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał BBC Earth, którego średni wynik wzrósł o 167,61 proc. do 0,19 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu też znalazł się Water Planet - strata tej stacji wyniosła tutaj 75 proc. do 0,001 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem w lutym. Discovery Channel wyprzedziło TVP Historię i TVN Turbo

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
Zawsze mnie zaskakiwało, że TVP nie ma w swojej ofercie Polskiej wersji programów przyrodniczych ala "BBC w Jedynce", mamy w Polsce tyle ciekawych unikalnych zwierząt
programów ala Polska z Góry z Planete+
programów Jak to jest zrobione pokazujące polskie sukcesy inżynierii

itp itd
odpowiedź
User
tent
bbc earth jest bardzo dobre, produkcje bbc po 23:00 sa na wysokim poziomie
odpowiedź